Trwa ładowanie...
d35i2d6

Kapitan

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film "Kapitan" to dramat wojenny, którego akcja rozgrywa się w ostatnich tygodniach II wojny światowej. Główny bohater podszywa się pod wysoko postawionego oficera Wermachtu.
d35i2d6
5
1
Share
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: KinoCheck

Kapitan – zarys fabuły

Głównym bohaterem filmu "Kapitan" jest Willi Herold służący w niemieckim wojsku podczas II wojny światowej. Pewnego dnia młody mężczyzna postanawia zdezerterować. Podczas ucieczki znajduje mundur kapitana Wermachtu, który przywdziewa. Zaczyna podszywać się pod oficera, ale nowa rola go przerasta. Zaczyna bowiem upodabniać się do zbrodniarzy, od których tak bardzo chciał uciec.

Dramat "Kapitan" to wiernie oddana opowieść o realiach drugiej wojny światowej, przedstawiona z perspektywy jednostki. Konfrontuje wydarzenia historyczne z wewnętrznymi pragnieniami i kręgosłupem moralnym jednostki, która stała się jednym z trybików w machinie wojennej.

Kapitan — ciekawostki

  • Światowa premiera filmu "Kapitan" miała miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto 2017. Obraz został wtedy zaprezentowany podczas Pokazów Specjalnych po nominacji do Nagrody Festiwalowej.
  • Film został uhonorowany również Nagrodą Jury za najlepsze zdjęcia (Florian Ballhaus) podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastián. Wtedy także otrzymał nominację do Złotej Muszli w konkursie głównym.
  • Polska premiera "Kapitana" odbyła się w lipcu 2018 roku podczas festiwalu filmowego Transatlantyk.
Kapitan
Tytuł oryginalny

Der Hauptmann

Gatunek

dramat wojenny

Kraj produkcji

Niemcy, Polska, Francja

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

07.09.2017

Czas trwania

118 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada
d35i2d6

Podziel się opinią

5
1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35i2d6
d35i2d6
d35i2d6