Trwa ładowanie...
Aktualności

Kazachstan stara się zmienić swój wizerunek

Share
Kazachstan stara się zmienić swój wizerunek
Źródło: AKPA, Jacek Kurnikowski
d5ly7d5

Ambasador Kazachstanu rozpoczął w czwartek objazd uniwersytetów w USA, by spróbować zmienić mocno niepochlebny obraz swego kraju, jaki został przedstawiony w filmie komika Sachy Barona Cohena "Borat".

Film "Borat" o fikcyjnym kazachskim dziennikarzu, który podróżuje po Ameryce i ukazuje jej mieszkańców w krzywym zwierciadle, zrobił furorę wśród amerykańskich kinomanów. Natomiast wywołał oburzenie kazachskich władz, które twierdziły, że przedstawia zafałszowany obraz ich kraju.

W swej komedii satyrycznej, uznanej przez wielu krytyków za niewybredną, Cohen portretuje Kazachów jako ludzi uzależnionych od moczu konia, rozmiłowanych w strzelaniu do psów, antysemitów i seksistów.

d5ly7d5

- Znalazło się tam (w filmie Cohena) wiele zabawnych rzeczy, które jednak nie mają nic wspólnego z rzeczywistym Kazachstanem - powiedział ambasador Kazachstanu w USA i Kanadzie Kanat B. Saudabajew studentom na uniwersytecie Yale.

Kazachstan zamieścił w amerykańskiej prasie i telewizji szereg materiałów prezentujących gwałtowny wzrost gospodarczy, olbrzymie zasoby naftowe, opisujących kraj, w którym są i bankomaty, i bary sushi, i centra prasowe wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt.

Kazachstan - dziewiąte pod względem powierzchni państwo świata - liczy 16 mln ludności.

d5ly7d5

Podziel się opinią

Share
d5ly7d5
d5ly7d5