Kim Mordaunt
Ukończył produkcję na Uniwersytecie Technologicznym w Sydney oraz aktorstwo w LAMDA, jednej z najlepszych szkół aktorskich w Wielkiej Brytanii. Jako reżyser reprezentowany jest przez RGM, jedną z najlepszych agencji w Australii, która reprezentuje również takie gwiazdy, jak Cate Blanchett.
Doświadczenie Kima w aktorstwie przyczyniło się do tego, że potrafi stworzyć świetne relacje z aktorami i łatwo się z nimi komunikować. Jako reżyser i operator ma w swoim dorobku wiele dokumentów z gatunku verite (kino prawdy), co pozwoliło mu udoskonalić umiejętność malowania fikcji prawdą i ukazywania jej w intymny i bezpośredni sposób.
Kim mieszka i pracuje w południowo-wschodniej części Azji, w Laosie, Wietnamie i Tajlandii. Zajmuje się nauczaniem reżyserii wśród ludności azjatyckiej, arabskiej i aborygeńskiej w Australii oraz współpracuje z obozami uchodźców i więzieniami.
Swój pierwszy film dokumentalny, 45 Years is Enough, nakręcił w Bułgarii w okresie upadku Żelaznej Kurtyny. Film opowiada o grupie artystów i aktywistów, sfinansowany został przez Fundację Soros (obecnie Sundance Fund). Skradziono mu wtedy materiały z dnia zdjęciowego, a Służby Bezpieczeństwa śledziły Kima, jednak z bezpiecznie ukrytą główną kopią filmu, udało się obraz wyemitować w bułgarskiej telewizji.
Kim reżyserował następnie długometrażowe filmy dokumentalne dla SBS TV, ABC TV i dla kanału Discovery (m.in. Copyrites, Survival, Speed City). W tym czasie zaczął też tworzyć filmy fabularne. Jego pierwszy film krótkometrażowy, zatytułowany Mongrel’s Ghost (15 minut), został pokazany między innymi na festiwalach w Los Angeles, Sydney, Bilbao i Sao Paolo. Następny był godzinny dramat nakręcony dla SBS TV, Jammin’ in the Middle E, który został nazwany „bezcennym” przez gazetę Sydney Morning Herald , a The Australian uznał go za film „odkrywczy, zachwycający, błyskotliwy”.
Jego ostatnim filmem dokumentalnym jest 90-minutowy Bomb Harvest, o saperze z Australii i laotańskich dzieciach, które zarabiają na życie zbierając metalowy złom z bomb. Po emisji filmu w australijskich kinach obraz otrzymał nominacje w kategoriach Najlepszy Film Dokumentalny (IF Awards, ATOM Awards oraz Film Critics Circle of Australia Awards), Najlepsza Reżyseria (ADG Awards), Najlepsze Zdjęcia (AFI Awards) oraz otrzymał nagrodę w kategorii Najlepszy Film Fabularny (prawa dzieci) na Hollywood’s Artivist Awards.
Mówiono o tym filmie „chwytający za serce”, „przekonujący”, „urzekający”, „zabawny i zapierający dech”, „potężny”, „zaskakujący”, australijscy krytycy okrzyknęli go „najlepszym filmem roku”. Wyświetlono go na ponad 20 międzynarodowych festiwalach, a podczas Festiwalu Filmowego w Sydney dostał owacje na stojąco. Wyemitowano go w telewizji w ponad 25 krajach i na głównych międzynarodowych imprezach dotyczących praw człowieka.
Rakieta jest debiutem fabularnym Kima.
Obecnie (2013 r.) razem z producentką, Sylvią Wilczynski, pracuje nad dwoma kolejnymi filmami fabularnymi – Zig Zag i Różowa Mgła.