Trwa ładowanie...
d33whgu

Kimberly 'Lil Kim' Jones

Najnowsze informacje
4.5
(2 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Brooklyn, Nowy Jork

Filmografia:

Cała Ona (1999) (Alex DeLoya)

Rewanż (2004) (Lil' Kim)

Superhero (2008) (Córka Xaviera)

Juwanna Mann (2001) (Tina Parker)

Dyskografia:

Hard Core (1996); The Notorious K.I.M. (2000); La Bella Mafia (2003); The Naked Truth (2005)

d33whgu
Fot: windyjonas

Kimberly 'Lil Kim' Jones to amerykańska raperka, piosenkarka, producent muzyczny, modelka i aktorka.

Kimberly 'Lil Kim' Jones – życiorys i kariera muzyczna

Kimberly 'Lil Kim' Jones urodziła się 11 lipca 1974 roku w Brooklinie, Nowy Jork. Znana jest także jako Queen Bee lub Queen Bitch. Ma starszego brata Christophera. Kimberly Jones uczęszczała do Queen of All Saints Elementary School w Brooklinie. Kiedy miała 9 lat jej rodzice się rozstali i Lil Kim zamieszkała z ojcem, z którym miała burzliwe relacje. Po wydaleniu z domu znaczną część nastoletniego życia spędziła na ulicy.

Jeszcze jako nastolatka, Kimberly Jones poznała Notoriousa B.I.G. Aka Biggie Smalls (prawdziwe imię Christopher Wallace), który odegrał kluczową rolę zarówno w jej życiu osobistym, jak i artystycznym, szczególnie po tym, jak Wallace zyskał popularność i wpływy poprzez swój związek z Bad Boy Records, założonym przez Seana Combsa - Puff Daddy.

Kimberly Jones przez dwa i pół roku uczęszczała do szkoły średniej Sarah J. Hale. Wielu jej przyjaciół też tam się kształciło, więc często z nimi wagarowała. Ponieważ nie ukończyła szkoły, podjęto decyzję o przeniesieniu jej do Brooklyn College Academy, aby kontynuować edukację.

W wieku 19 lat przystąpiła do grupy Junior M.A.F.I.A, która wypromowała legendę rapu ze Wschodniego Wybrzeża Notoriousa B.I.G. Po roku pracy z Junior M.A.F.I.A Kimberly Jones rozpoczęła karierę solową, występując gościnnie w albumach R & B i nagrywając debiutancki album "Hard Core", który został wydany w listopadzie 1996.

W 1997 roku promowała Hard Core, występując na trasie P. Diddy "No Way Out". Była modelką dla różnych kampanii Candie's, Versace, Iceberg, i Baby Phat. W 2000 roku nagrała swój drugi album The Notorious K.I.M. Prezentował on nowy wizerunek rapu. W 2001 roku współpracowała z Christiną Aguilerą, Pink i Myą przy odnowieniu piosenki "Lady Marmalade".

Lil' Kim wraz z Queen Latifah i Macy Gray w grudniu 2002 r. zaśpiewała nową wersję utworu "Cell Block Tango", który promował kinową wersję musicalu "Chicago" Roba Marshalla.

Trzeci album Kimberly Jones La Bella Mafia powstał w marcu 2003 roku. Cieszył się pozytywnymi recenzjami krytyków. Kolejny album, zatytułowany The Naked Truth, ukazał się we wrześniu 2005 roku.

W 2009 roku brała udział w amerykańskiej wersji Dancing with the Stars, gdzie tańczyła w parze z Derekiem Houghem i zajęła 5 miejsce. Kimberly Jones ma pojawić się w utworze "Lovin You for Life" z albumu "Król i ja" autorstwa wokalistki Faith Evans, który ukaże się w 2017 roku.

Kimberly 'Lil Kim' Jones – kariera telewizyjna

Kimberly Jones pojawiła się także w serialach: V.I.P. z Pamelą Anderson, DAG, Moesha. Na dużym ekranie wystapiła jako Alex DeLoya w komedii romantycznej Cała ona Roberta Iscove u boku Freddie'ego Prinze'a Jr. i Rachael Leigh Cook.

Ma na swoim koncie także rolę w dramacie kryminalnym Długi strzał w reżyserii Lionela C. Martina. Zagrali tam także Tony DeCamillis i Hunter Tylo. Następnie wcieliła się w rolę Tiny Parker - zazdrosnej dziewczyny w komedii o koszykarzu NBA Juwanna Mann Jessego Vaughana.

Kolejnymi rolami aktorskimi, jakimi może się poszczycić Kimberly 'Lil Kim' Jones, są Chastity w filmie akcji łączonym z westernem Gang róż Jeana Claude La Marre'a oraz udział w komedio-dramacie Nora's Hair Salon Jerry'ego LaMothe'a.

Kimberly Jones ma za sobą związek z Shawnem Powellem, następnie z Christopherem Wallacem. Z tym drugim zaszła w ciążę. W latach 2002-2003 spotykała się z Damionem "Worldem" Hardym. Natomiast w 2007 roku Jones weszła w relację z Rayem J. W czerwcu 2014 roku Kimberly Jones urodziła córkę, którą nazwała Royal Reign.

Kimberly 'Lil Kim' Jones – nagrody i wyróżnienia

W 1997 roku Kimberly 'Lil Kim' Jones była zdobywczynią nagrody Soul Train Lady of Soul Awards 1997 Best Video w kategorii Kobieta – Rap/R&B ("Crush On You"). Podobny tytuł uzyskała rok później za singiel "Ladie's Night".

2001 rok przyniósł jej nagrodę MTV Video Music Awards 2001 Best Video za klip ("Lady Marmalade") oraz nagrodę Film Roku ("Lady Marmalade"). W 2002 roku Kimberly Jones otrzymała Nagrodę Grammy 2002 Najlepsza Współpraca za wokal ("Lady Marmalade"). W 2003 roku zdobyła nagrodę w kategorii Artystka Roku.

Debiutancki album Kimberly 'Lil Kim' Jones Hard Core uzyskał podwójną platynę. Jej utwory "No Time", "Big Momma Thang" i "Ladies Night" zostały wymienione w liście stworzonej przez Complex Magazine "The 50 Best Rap Songs By Women" (50 najlepszych piosenek rap w wykonaniu kobiet), odpowiednio na miejscach 24, 13 i 7.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33whgu
d33whgu
d33whgu