Trwa ładowanie...
festiwal
02-10-2015 13:15

Kino dzieci: Jurta opowiadaczy stanie przed Kinem Muranów

Share
Kino dzieci: Jurta opowiadaczy stanie przed Kinem MuranówŹródło: mat. promocyjne
d4gwqb5
Nowe scenariusze filmów dla dzieci – wśród nich musical i polska wersja „Ulicy Sezamkowej” – czekają na sfilmowanie. Co to za historie? Kto jest ich bohaterem? Odpowiedzi szukać można podczas Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Zapraszamy ciekawskie dzieciaki i ich rodziców do „jurty opowiadaczy”, która stanie przed kinem Muranów 3 i 4 października.

– Dlaczego w Polsce powstaje tylko jeden pełnometrażowy film dla dzieci rocznie?* – pyta Maciej Jakubczyk, szef Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. *– Zamiast narzekać i zastanawiać się, kto zawinił, wymyśliliśmy warsztaty FILMS FOR KIDS.Pro.

Trwały rok. W tym czasie dwuosobowe duety, składające się ze scenarzysty i producenta, pracowały nad pomysłami na nowe familijne produkcje. Zespoły wspierali międzynarodowi eksperci od dziecięcego kina: scenarzyści, reżyserzy, producenci, a także psychologowie dziecięcy. Wszystko po to, by stworzyć interesujące, mądre i gotowe do realizacji projekty. – Powstało osiem bardzo różnych historii, które wkrótce mają szansę trafić na duży ekran – mówi Karolina Śmigiel, koordynatorka projektu ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. – Jest wśród nich musical, dwie trzymające w napięciu opowieści detektywistyczne oraz polska wersja „Ulicy Sezamkowej”, z lalkowymi zwierzętami w rolach głównych. Ważną część nowych scenariuszy stanowią pomysły na obyczajowe kino dla dzieci, pokazujące dzieci i młodzież we współczesnym świecie, w sytuacjach inspirowanych prawdziwym życiem.

Teraz będzie okazja, by pomysły na nowe filmy jeszcze przed kinową premierą oceniły dzieci. 3 i 4 października przed warszawskim kinem Muranów stanie „jurta opowiadaczy”. Wykreowane przez scenarzystów historie przedstawi opowiadaczka Aneta Cruz-Kąciak. Za pomocą głosu i gestykulacji ożywi bohaterów istniejących dotąd tylko na papierze. Wydarzenie jest otwarte dla publiczności – małych i dużych widzów. Co zrobić, by być w gronie tych, którzy jako pierwsi poznają pomysły na nowe familijne filmy? Wystarczy zarejestrować się korzystając z formularza na oficjalnej stronie Festiwalu Kino Dzieci. Potem przyjść do „jurty opowiadaczy”, rozsiąść się wygodnie na kolorowych poduchach i dać się wciągnąć w opowieści.

d4gwqb5

Program „Jurty opowiadaczy”:

- sobota, 3 października, godz. 13 „Kto widział słonia?” , kategoria wiekowa: poniżej 7 roku życia
- sobota, 3 października, godz. 15 „Co z Ciebie wyrośnie...” , kategoria wiekowa: powyżej 7 roku życia
- niedziela, 4 października, godz. 12.30 „Jak oswoić potwory”, kategoria wiekowa: poniżej 7 roku życia
- niedziela, 4 października, godz. 14.30 „Tajemnica ukrytego skarbu”, kategoria wiekowa: powyżej 7 roku życia

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc na: http://kinodzieci.pl/wydarzenia/jurta-opowiadaczy

d4gwqb5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gwqb5
d4gwqb5