Trwa ładowanie...
oprac. Łukasz Knap
07-04-2017 16:27

Kino w trampkach. Wyjątkowa impreza, na której filmy oceniają dzieci

Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach to święto kina dla młodych widzów. Także dla tych najbiedniejszych, których nie stać na bilet. Czy to nie wspaniały pomysł, który powinno wprowadzić się na stałe? O wyjątkowej imprezie opowiadają dyrektorka artystyczna Fundacji Cinemania Anna Stadnik oraz Alicja Nowacka z Młodzieżowej Grupy Programowej.

d3s0yof
d3s0yof

Wielką rolę w tworzeniu festiwalu odgrywają dzieci. To one zasiadają w jury i oceniają filmy w plebiscycie publiczności. Młodzieżowa Grupa Programowa decyduje o repertuarze filmów w sekcjach konkursowych. Przyznawaną zwycięzcom statuetkę – "Kino-Wędrowiec" – zaprojektował w 2015 roku w ramach konkursu 11-letni wówczas Marcin Marciniak.

Ważnym celem przedsięwzięcia jest zaproszenie na imprezę dzieci, dla których uczestnictwo w nim z powodów finansowych nie jest często możliwe. Firmy, instytucje, organizacje mogą być mecenasem kultury dla najmłodszych, których z różnych przyczyn często nie stać na kino, w tym dzieci z domów dziecka, ośrodków szkolno-wychowawczych, szkół specjalnych i innych placówek o podobnym zakresie działania.

Festiwal odbędzie się w dniach 31 maja – 11 czerwca 2017 roku w Warszawie.

Więcej informacji www.kinowtrampkach.pl.

d3s0yof
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s0yof