Trwa ładowanie...
w ciemności
16-05-2012 17:33

Kolejne nowe miejscowości w majowej trasie Kina Orange

Debrzno, Zduńska Wola, Torzym, Odolanów, Pieńsk, Raczki, Krynki i Rozogi to tylko część miejscowości, które w maju dołączą do objazdowej trasy Kina Orange, projektu przygotowanego specjalnie dla miast i miejscowości, w których nie ma działających kin stacjonarnych.

Kolejne nowe miejscowości w majowej trasie Kina Orange
d8gsa5n
d8gsa5n

Debrzno, Zduńska Wola, Torzym, Odolanów, Pieńsk, Raczki, Krynki i Rozogi to tylko część miejscowości, które w maju dołączą do objazdowej trasy Kina Orange, projektu przygotowanego specjalnie dla miast i miejscowości, w których nie ma działających kin stacjonarnych.

W tym sezonie trasa rozpoczęła się w październiku 2011 roku i od tego czasu największe objazdowe kino w Polsce odwiedziło już ponad 120 miejscowości, w tym 40 po raz pierwszy. W maju, aż dwadzieścia nowych miejscowości po raz pierwszy skorzysta z filmowej oferty Kina Orange. W niektórych z nich projekcji kinowych nie było już wiele lat - np. w Debrznie, na granicy województw Kujawsko-Pomorskiego i Wielkopolskiego, ostatni raz miejscowe kino wyświetlało filmy 15 lat temu. W majowej trasie Kino Orange oferuje swoim widzom aż siedem tytułów filmowych.

Jednym z nich jest premierowy francuski "Poliss" - film, który na ubiegłorocznym Festiwalu w Cannes otrzymał Nagrodę Specjalną Jury. Robert De Niro, przewodniczący sędziowskiego składu, mówił o tym, że od razu, jak tylko wyszedł z seansu konkursowej produkcji, miał silne poczucie, że to kandydat do jednej z najważniejszych nagród. Zaznaczył, że nie mówi tego jako juror, ale raczej jako aktor i widz, dla którego film ten w niczym nie ustępuje najlepszym amerykańskim dramatom policyjnym.

W "Poliss", Maïwenn Le Besco - słynna modelka i aktorka, dziś również producentka, scenarzystka i reżyserka – portretuje pracę specjalnej jednostki policji paryskiego Departamentu Ochrony Dzieci.

Oprócz "Poliss" widzowie Kina Orange zobaczą nominowany do oscara film Agnieszki Holland "W ciemności", który opowiada prawdziwą historię Leopolda Sochy i uratowanych przez niego Żydów. "W ciemności", ze znakomitą rolą Roberta Więckiewicza, od premiery, czyli od 5 stycznia, obejrzało w Polsce już ponad milion widzów. W objazdowej trasie Kino Orange kontynuuje również wyświetlanie filmu "Rozstanie"- irańskiej opowieści o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą na skutek przypadkowego zbiegu okoliczności. Film poza oscarową statuetką zdobył także nagrody na festiwalu w Berlinie, Złotego Niedźwiedzia za najlepszy film i Srebrnego Niedźwiedzia za kreacje aktorskie. Kolejna propozycja to, nominowane do Oscara w kategorii "najlepszy scenariusz adaptowany", amerykańskie "Idy marcowe" - thriller w reżyserii George’a Clooney'a, z rewelacyjnym Ryanem Goslingiem w roli głównej. Inny przystojniak Hollywoodu - Johnny Depp - jest odtwórcą głównej roli w komedii "Dziennik zakrapiany rumem", w której widzowie Kina Orange będą mogli podziwiać także piękne, skąpane w karaibskim słońcu, zdjęcia polskiego operatora Dariusza Wolskiego („Alicja w krainie czarów”, „Piraci z Karaibów”, „Karmazynowy przypływ”).

d8gsa5n

Dla dorosłych widzów Kino Orange ma jeszcze jedną komedię - "Jak ona to robi?"- w której główną role kreuje, czterokrotnie nagradzana Złotym Globem, Sarah Jessica Parker - odtwórczynią roli Carrie Bradshaw, najsłynniejszej singielki świata - która powraca na ekrany kin, aby udowodnić milionom kobiet, że seks to tylko jedna z wielu atrakcji w wielkim mieście!

Dla najmłodszych widzów Kino Orange pokaże w maju aż dwa filmy. Pierwszy z nich to szalona komedia pt. "Ale cyrk!", twórców kinowej i muzycznej sensacji 2010 roku – „Disco Robaczki”. Tym razem magiczna i kolorowa wyprawa do świata cyrku, który od zawsze pasjonował psa Ozorka. Korzystając z pomocy przyjaciela - chłopca o imieniu Wiktor i jego wesołej koleżanki Kai - zgłoszą się do wielkiego konkursu dla cyrkowców. Będzie się działo! Drugi tytuł to Winx Club: magiczna przygoda (wersja 2D). Czarodziejki Winx powracają w nowym, pełnym przygód, magii i zabawy filmie! Razem z oddanymi przyjaciółkami - FLORĄ, STELLĄ, MUSĄ, LAYLĄ i TECNĄ - rzuci wyzwanie siłom zła i nauczy się, jak zostać królową i zdobyć zaufanie poddanych.

d8gsa5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8gsa5n