Trwa ładowanie...

Konkurs na scenariusz filmu o "Solidarności"

Share
Konkurs na scenariusz filmu o "Solidarności"
Źródło: AKPA
dtxp3bs

Europejskie Centrum Solidarności i Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłosiły otwarty konkurs na scenariusz filmu fabularnego "Solidarność: Pierwszy wyłom w murze". Prace można nadsyłać do 30 czerwca 2008. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas obchodów 28. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, 31 sierpnia 2008.

Przedmiotem konkursu jest scenariusz filmowy o formie i objętości wymaganej dla pełnometrażowego filmu fabularnego przeznaczonego do kin, którego fabuła dotyczy najszerzej rozumianej tematyki pozycji i roli "Solidarności" w europejskim ruchu wolnościowym w Europie środkowej i wschodniej, ze szczególnym ukazaniem złożoności dojścia do tego największego polskiego sukcesu w historii najnowszej i jego międzynarodowego wpływu.

Scenariusze należy przedkładać w siedzibie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23,w nieprzekraczalnym terminie do 30 czerwca 2008 roku. Ogłoszenie wyników przez jury w składzie: Mirosław Chojecki, Jan Dworak, Maciej Grzywaczewski, Agnieszka Holland, Jerzy Stuhr i Krzysztof Zanussi nastąpi podczas obchodów 28. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, 31 sierpnia 2008.

Na zwycięzcę czeka 50 tys. złotych

dtxp3bs

Podziel się opinią

Share
dtxp3bs
dtxp3bs