Koszmar. Mark Hamill z rodziną i psem ewakuowali się z domu
Malibu w Stanach trawią pożary, które zagrażają życiu i bezpieczeństwu mieszkańców i ich dobytkowi. Żywioł nie omija znanych i bogatych, którzy także w popłochu porzucają swoje domy za miliony dolarów.
Gwiazdor "Gwiezdnych wojen" Mark Hamill opuścił swój dom w Malibu w obliczu pożarów ogarniających okolice Los Angeles.
Aktor znany z roli Luke'a Skywalkera, podzielił się na Instagramie relacją z ewakuacji swojej rodziny z Malibu. Pożary, które rozpoczęły się w Pacific Palisades, w ciągu nocy dotarły do części Malibu i Santa Monica, zmuszając wielu mieszkańców do ucieczki.
Hamill napisał, że bezpiecznie dotarł z żoną i psem do domu córki w pobliskim Hollywood. "Ratowaliśmy nasze życie" - pisał jeszcze wstrząśnięty, dodając, że to gorszy pożar od pamiętnego ognia, który nawiedził te strony w 1993 roku i że modli się za innych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ekstremalny pożar pod Los Angeles. Nagrania z uderzenia żywiołu
Pożary w dzielnicach bogaczy
Inne gwiazdy Hollywood również zabrały głos w sprawie pożarów. Steve Guttenberg pojawił się we wtorek wieczorem w CNN, nazywając pożar w Pacific Palisades "najbardziej niewiarygodnym pożarem, jaki kiedykolwiek widziałem". Opisał sceny, w których "matki przeżywały ataki paniki, a małe dzieci płakały". "Samochody stały w korkach na długości ponad dwóch mil, było niebezpiecznie, przyjeżdżała policja" – relacjonował. "Spędziłem cały dzień, przesuwając te samochody na wzgórze, próbując umożliwić przejazd wozów strażackich" – podsumował Guttenberg.
Chet Hanks, syn Toma Hanksa, zaapelował do swoich obserwatorów na Instagramie o modlitwę za Pacific Palisades, które jest niszczone przez pożar. "Dzielnica, w której dorastałem, płonie" - napisał Chet. Jego rodzice posiadają tam posiadłość, ale nie wiadomo, czy została ona dotknięta przez ogień.
Pożar Palisades objął także Palisades Charter High School, szkołę często wykorzystywaną w produkcjach filmowych Hollywood, takich jak "Carrie" Briana De Palmy (1976), "Savage Streets" Danny'ego Steinmanna (1984), remake "Zakręconego piątku" (2003), serial "Teen Wolf", film "Project X" Nimy Nourizadeha (2012) oraz komedia romantyczna "Kochając i śląc pocałunki" (2001).
Największe rozczarowanie roku? A największa beka mijającego 2024 r.? Wybieramy porażki i sukcesy w świecie filmu i seriali. Lista jest długa i kontrowersyjna, jak to w "Clickbaicie". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: