Trwa ładowanie...
21-01-2010 02:33

Kreci debiut Rafaela Lewandowskiego

Share
Kreci debiut Rafaela LewandowskiegoŹródło: Jupiterimages
d5r50po

W połowie stycznia na lotnisku w Pyrzowicach rozpoczęły się zdjęcia do thrillera politycznego o roboczym tytule "Kret" - pełnometrażowego debiutu Rafaela Lewandowskiego.

Film jest historią lustracji Zygmunta, związkowca "Solidarności", który zostaje posądzony o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa jako agent o pseudonimie "Kret" podczas jednego z górniczych strajków w latach 80. W rolach głównych zobaczymy m.in. Borysa Szyca, Mariana Dziędziela, Wojciecha Pszoniaka, a także Magdalenę Czerwińską.

Lewandowski to reżyser o polsko-francuskich korzeniach, znany jako twórca filmów dokumentalnych takich, jak "Sztuka milczenia" czy "Piosenka i życie". Twórca debiutuje tym razem podwójnie - jako reżyser pełnometrażowej fabuły oraz autor scenariusza.

Większa część filmu ma powstać styczniu i w lutym w Bielsku-Białej. Poza lotniskiem w Pyrzowicach obraz będzie realizowany także w innych miejscach na Śląsku, m.in. w katowickim sądzie okręgowym i na terenie kopalni "Makoszowy" w Zabrzu. "Kret" to koprodukcja polsko-francuska. Niektóre sceny będą kręcone również we Francji.

Premiera planowana jest na jesień 2010 roku.

d5r50po
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5r50po
d5r50po