Trwa ładowanie...
d3ncxxw
IAR
Aktualności

"Kręte drogi prowadzą do Rzymu": film o wizycie bezdomnych Polaków u papieża Franciszka

Powstał film o wyjeździe bezdomnych mężczyzn z Warszawy na rekolekcje z papieżem Franciszkiem. Papież dla ubogich i wykluczonych z całego świata zorganizował rekolekcje i to właśnie Polak odczytał przed Franciszkiem list w imieniu pielgrzymów.
Share
"Kręte drogi prowadzą do Rzymu": film o wizycie bezdomnych Polaków u papieża Franciszka
Źródło: Youtube.com
d3ncxxw

W filmie widać, jak papież bierze w objęcia Roberta Świderskiego, mieszkańca pensjonatu "Św. Łazarz", który przed nim przemówił. Z całej Polski do Rzymu pojechało 80 osób. Dokument pokazuje świadectwa mężczyzn, którzy wychodzą z bezdomności. Mieszkańcy ośrodka często są doświadczeni problem alkoholizmu._ - To jest film o tym, że nie ma ludzi straconych, że pasje i marzenia zmieniają człowieka -_ mówi Adriana Porowska, dyrektor pensjonatu.

   Youtube.com
Źródło: Youtube.com

Dodaje, że dostrzega zmianę w życiu nie tylko swoich podopiecznych po powrocie z Rzymu, ale także pracowników. Papież Franciszek podczas spotkania z bezdomnymi w listopadzie przeprosił za chrześcijan, którzy odwracali wzrok widząc osoby ubogie. Pracownicy Misji chcą uczestniczyć w pomocy bezdomnym Polakom we Francji. W listopadzie, na zakończenie Roku Miłosierdzia papież ogłosił Światowy Dzień Ubogich, który będzie obchodzony w Kościele katolickim w 13. niedzielę zwykłą.

d3ncxxw

Podziel się opinią

Share
d3ncxxw
d3ncxxw