Trwa ładowanie...
d16wds8

Kronika

Najnowsze informacje
3.2
(24 głosy)
Oceń:
1
d16wds8

„Kronika” (ang. Chronicle) to brytyjsko-amerykański film sci-fi z 2012 roku w reżyserii Joshua Trank. Za scenariusz odpowiada Max Landis oraz Josh Trank. Film wyprodukowali John Davis i Adam Schroeder.

W “Kronice” Josh Trank wciela w życie nastoletnie marzenia większości chłopaków. Kto siedząc w szkolnej ławce na nudnej lekcji matematyki nie marzył o posiadaniu magicznych mocy, które pomogłyby mu nie tylko szybciej rozwiązać zadania, ale też zrobić nauczycielowi głupi psikus, po czym w mgnieniu oka wyfrunąć z klasy i znaleźć się w choćby w Tybecie?

Pewnej nocy Andrew, Matt i Steve wybierają się na imprezę. Cała szkoła szaleje na terenie opuszczonej farmy w rytm pulsujących bitów i błysków stroboskopu. Zamiast tańczyć, chłopakom zachciewa się zabawić w Indianę Jonesa. Wchodzą więc do tajemniczej rozpadliny, gdzie znajdują niezdefiniowany świetlisty obiekt... potem spirala wydarzeń nakręca się coraz szybciej. Chłopcy odkrywają w sobie magiczne moce. Czy są przygotowani, by z nich skorzystać? Na początku jest świetnie i zabawnie, z czasem sytuacja się komplikuje.

W rolach głównych: Dane DeHaan (serial TV ”Czysta krew”) jako Andrew Detmer, Michael B. Jordan jako Steve Montgomery, Alex Russell jako Matt Garetty, Michael Kelly (”Władcy umysłów”) jako Richard Detmer, Ashley Hinshaw jako Casey Letter, Anna Wood jako Monica, Joe Vaz jako Michael Ernesto.

Kronika
Tytuł oryginalny

Chronicle

Gatunek

akcji, dramat, sci-fi, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

03.02.2012

Czas trwania

83 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16wds8
d16wds8
d16wds8