Trwa ładowanie...
d48oozy

Kumple (1992)

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film "Kumple" opowiada o młodym chłopaku, który marzy o tym, żeby stać się wybitnym karateką. Jego idolem jest Chuck Norris.
d48oozy
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: The Best Movies

Kumple – zarys fabuły

Głównym bohaterem filmu "Kumple" z 1992 roku jest młody chłopak, Barry. Chłopak cierpi na astmę. Poza tym nie ma łatwego życia w szkole. Rówieśnicy traktują go jak odludka i dziwaka, a nierzadko stosują wobec niego przemoc. Mimo wsparcia ze strony ojca, Jerry'ego, nastolatek czuje, że musi stać się silniejszy, aby pokonać szkolnych oprawców. Marzy o karierze karateki, przynajmniej tak dobrego, jak jego idol – Chuck Norris. Postanawia dołączyć do szkoły karate, przeciwstawić się prześladującym go dzieciakom i któregoś dnia spełnić swoje największe marzenie spotkania Norrisa.

Kumple – ciekawostki

  • Zdjęcia do filmu "Kumple" powstały w Huston, w stanie Teksas. Plan zdjęciowy trwał od połowy listopada 1991 roku do połowy stycznia 1992 roku.
  • Reżyserem filmu "Kumple" jest Aaron Norris, brat Chucka Norrisa. To na jego prośbę aktor wystąpił w produkcji. Aaron jest odpowiedzialny za produkcję wielu innych filmów z udziałem Chucka Norrisa, a także serialu "Strażnik Teksasu".
  • Rola Mako w filmie "Kumple" bardzo przypomina postać pana Miyagi z "Karate Kid". Co ciekawe, aktor był brany pod uwagę podczas obsadzania tej roli (ostatecznie mistrza zagrał Pat Morita). Poza tym Mako zagrał mentora bohatera granego przez Chucka Norrisa w filmie "Oko za oko" z 1981 roku.
  • Oryginalny tytuł filmu "Kumple" to "Sidekiks". Taki sam tytuł nosił amerykański miniserial, w którym również głównym bohaterem był nastoletni karateka.

Zobacz też inne najlepsze filmy karate.

Kumple (1992)
Tytuł oryginalny

Sidekicks

Gatunek

przygodowy, karate

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

1992

Data światowej premiery

17.12.1992

Czas trwania

100 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48oozy
d48oozy
d48oozy