Trwa ładowanie...
d3g9mrl

Kurs do krainy cienia

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
1
d3g9mrl
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Kurs do krainy cienia" to zdobywca Oscara w 2008 roku w kategorii: 'Najlepszy film dokumentalny'. Reżyser Alex Gibney stworzył przejmujący obraz, który opowiada o żołnierzach amerykańskich i stosowanych przez nich torturach.

Kurs do krainy cienia – opis fabuły

Akcja filmu dokumentalnego "Kurs do krainy cienia" skupia się wokół taksówkarza Dilwara, który został zamordowany w 2002 roku. Jego historia jest jedynie pretekstem dla twórców ukazujących tortury stosowane przez wojsko amerykańskie w Afganistanie, Iraku i Guantanamo.

Kurs do krainy cienia – ciekawostki

  • Reżyserem filmu "Kurs do krainy cienia" jest Alex Gibney, który stanął za kamerą takich produkcji jak: "Gonzo: Życie i twórczość doktora Huntera S. Thompsona" (2008), "Mea Maxima Culpa: Milczenie Kościoła" (2012), "Śliśle tajne: Historia WikiLeaks" (2013), "James Brown – droga do sławy" (2014), "Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary" (2015) czy "Steve Jobs: Człowiek-maszyna" (2015);
  • Poza nagrodą przyznawaną przez Akademię Filmową w USA film otrzymał nagrody na takich festiwalach jak: Adolf Grimme Awards, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Chicago, Cinema Eye Honors Awards, National Board of Review, News & Documentary Emmy Awards, Festiwal Filmowy w Ojai, Gildia Scenarzystów Amerykańskich;
  • W filmie pojawiają się nawiązania do serialu "24 godziny";
  • Oficjalna premiera filmu "Kurs do krainy cienia" odbyła się podczas Tribecca Film Festival w Nowym Jorku 28 kwietnia 2007 roku.
Kurs do krainy cienia
Tytuł oryginalny

Taxi to the dark side

Gatunek

Dokumentalny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2007

Data światowej premiery

28.04.2007

Czas trwania

106 min.

Operator

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g9mrl
d3g9mrl
d3g9mrl