Trwa ładowanie...

''La petite reine'': Ekscesy na premierze filmu. Jedna osoba w szpitalu

Share
''La petite reine'': Ekscesy na premierze filmu. Jedna osoba w szpitalu
Źródło: mat. dystrybutora
d8mh7lm

Jedna osoba trafiła do szpitala, kilkanaście zemdlało, a sala kinowa została ewakuowana. To bilans projekcji kanadyjskiego filmu „La petite reine” („Mała królowa”) w reżyserii Alexisa Durand-Braulta, która miała miejsce na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Frankońskich, odbywającym się we francuskim Angouleme.

Do zamieszania na widowni doszło już w 15 minucie filmu. Jak podało RMF FM, powodem tak skrajnych reakcji publiczności były, zdaniem naocznych świadków, drastyczne sceny– m.in. ta, w której główna bohaterka Julie, grana przez Laurence Leboeuf, kolarka, robi sobie transfuzję krwi.

Organizatorzy byli zmuszeni wezwać pogotowie. Przybyli na miejsce lekarze udzielili pomocy kilkunastu osobom. Stan jednej był na tyle poważny, że przewieziono ją do szpitala. Projekcję filmu przerwano, a z sali ewakuowano blisko 250 osób.

ZOBACZ ZWIASTUN FILMU:

Film Durand-Braulta jest inspirowany prawdziwą historią Genevieve Jeanson, kanadyjskiej mistrzyni kolarstwa, która w 2006 roku została dożywotnio zdyskwalifikowana przez rodzimą federację kolarską za stosowanie środków dopingowych. Sportsmenka należała do światowej czołówki i wielokrotnie zajmowała miejsce na podium w prestiżowych wyścigach. W 1999 roku w Weronie zdobyła tytuł mistrzyni świata juniorekw jeździe na czas i w wyścigu ze startu wspólnego.

(Genevieve Jeanson, fot. James F. Perry - Own work. Licensed under Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 via Wikimedia Commons)

d8mh7lm

- To koniec. Nie chcę już słyszeć o rowerze. Jestem zmęczona ciągłym powtarzaniem, że nigdy nie brałam EPO ani jakiejkolwiek innej zabronionej substancji- tak Jeanson podsumowała decyzję federacji na łamach kanadyjskiego dziennika La Presse.

Data polskiej premiery „La petite reine” na razie nie jest znana.

d8mh7lm

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8mh7lm
d8mh7lm