Trwa ładowanie...

'Lato z Bollywood' w Ale Kino!

Share
'Lato z Bollywood' w Ale Kino!
d1qx6y2

Przez całe wakacje kanał ale kino! zaprasza na poruszające spektakularną choreografią i muzyką, chwytające za serce kino z Bollywood.

'Lato z Bollywood' rozpocznie 6 lipca film, który dał początek polskiej modzie na widowiska z Indii -'Czasem słońce, czasem deszcz' (2001) z mega gwiazdami Bollywood - Shahrukhiem Khanem i Kajol. To klasyczny romans, w którym młody, piękny i bogaty bohater zakochuje się w szlachetnej, ale biednej dziewczynie i aby ją poślubić, sprzeciwia się rodzicom.

Kolejny obraz - „Monsunowe wesele” (2001; premiera 13 lipca, godz. 20:00) tworzącej od lat w USA Miry Nair, to propozycja dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli zakochać się w Bollywood. Ta zgrabna satyra na podzieloną między tradycję a nowoczesność kulturę Indii tylko nawiązuje do bollywoodzkiej stylistyki.

d1qx6y2

W ramach cyklu ale kino! zaprasza również na unikatowy dokument „Historia kina: Indie” (premiera 13 lipca, godz. 22:00) przedstawiający historię hinduskiego kina, które na świecie stało się sławne właśnie dzięki Bollywood.

Kolejne dwa tytuły stacja przygotowała na sierpień. „D jak Deshu” (2005, premiera 3 sierpnia, godz. 20:00), debiutancki obraz Vishrama Sawanta, to Bollywood w stylu kina gangsterskiego.

Cykl zakończy „Żona dla zuchwałych” (1995, premiera 24 sierpnia, godz. 20:00) z Shahrukhiem Khanem i Kajol - bollywodzki megahit i najdłużej wyświetlany film w historii indyjskiej kinematografii.

d1qx6y2

Podziel się opinią

Share
d1qx6y2
d1qx6y2