Trwa ładowanie...

"Lego Przygoda 2": klockowa opowieść dla każdego [RECENZJA BLU-RAY 2D/3D]

Pierwszy film "Lego Przygoda" był jedną z największych niespodzianek 2014 r. Świetnie wykonany, pomysłowy i z przekazem, który sprawdzał się świetnie jako zamknięta całość. Czy trzeba więc było kręcić kontynuację?

"Lego Przygoda 2": klockowa opowieść dla każdego [RECENZJA BLU-RAY 2D/3D]Źródło: Materiały prasowe
d33bn4m
d33bn4m

Film "Lego Przygoda 2", który niedawno wyszedł na Blu-Ray i DVD, udowadnia, że pewnych historii nie warto kończyć przedwcześnie. Co prawda finał "jedynki" sugerował, że możemy za jakiś czas doczekać się kontynuacji, to twórcy początkowo nie byli pewni, czy należy to robić.

Obejrzyj: "Mam Talent Wielka Brytania" w Telewizji WP!

W materiałach dodatkowych (łącznie ok. 40 min. nagrań) słusznie zauważyli, że "Lego Przygoda" była spójna i kompletna pod względem przekazu. "Lego Przygoda 2" to w ich oczach ewolucja tej historii, naturalny rozwój. W "jedynce" mieliśmy wątek relacji ojciec-syn (schowany w tle, ale kluczowy), teraz przyszła pora na ukazanie bratersko-siostrzanej miłości. Trudnej relacji rodzeństwa w różnym wiek, które znajdują wspólny język w klockach Lego.

I znów sceny aktorskie są niejako tłem dla klockowych przygód Emmeta, Lucy, Kici Rożek i masy nowych bohaterów (Generał Zadyma, królowa Wisimi, Rex Niebezpiecznik itd.). Ale stanowią integralną część opowieści, która wychodzi daleko poza zwariowane perypetie w zabawkowym świecie.

"Lego Przygoda 2" już na Blu-Ray 2D/3D i DVD Materiały prasowe
"Lego Przygoda 2" już na Blu-Ray 2D/3D i DVD Źródło: Materiały prasowe

W materiałach dodatkowych oprócz wypowiedzi twórców na temat kulis powstawania filmu, można posłuchać amerykańskich aktorów dubbingujących główne postacie (m.in. Elizabeth Banks jako Lucy, Tiffany Haddish jako królowa Wisimi) oglądających minifigurki swoich bohaterów. Jest też animowana prezentacja niektórych zestawów Lego z filmu, o których opowiadają ich projektanci.

d33bn4m

Wydanie Blu-Ray zawiera także ponad 12 min. usuniętych lub niewykorzystanych scen, teledysk do piosenki "Super Cool" Becka, świąteczna krótkometrażówka "Emmets Holiday". Oprócz tego cały film "Lego Przygoda 2" można obejrzeć z komentarzem reżysera, scenarzysty, producentów i dyrektora animacji. Niestety choć część tych dodatków jest idealnie skrojona pod małych widzów (np. świąteczna krótkometrażówka), można je oglądać wyłącznie w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

"Lego Przygoda 2" już na Blu-Ray 2D/3D i DVD Materiały prasowe
"Lego Przygoda 2" już na Blu-Ray 2D/3D i DVD Źródło: Materiały prasowe

Dane techniczne:

"Lego Przygoda 2" na Blu-Ray 2D i 3D zawiera dwie płyty. Pierwsza to film w wersji 3D 1080p HD 16x9, 2.4:1. Dźwięk DTS HD Master Audio angielski 5.1, Dolby Digital polski dubbing 5.1 (i inne). Napisy w języku polskim.

Druga płyta zawiera dodatki w wersji oryginalnej z polskimi napisami i film 2D 1080p HD 16x9 2.4:1. Dźwięk Dolby Atmos TrueHD angielski, DTS HD Master Audio angielski 5.1, Dolby Digital polski dubbing 5.1 (i inne). Napisy w języku polskim (i inne).

d33bn4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33bn4m