Trwa ładowanie...
Megafon.pl
paweł pawlikowski
oprac. Michał Nowak
30-12-2017 13:39

"Limonov" - nowy film Pawła Pawlikowskiego

Paweł Pawlikowski, twórca nagrodzonego Oscarem dramatu "Ida", stanie za kamerą filmu "Limonov". Informację podał prestiżowy, amerykański magazyn "Variety".

"Limonov" - nowy film Pawła PawlikowskiegoŹródło: East News
d3oh14m
d3oh14m

Dzieło będzie fabularyzowaną biografią rosyjskiego pisarza, poety, dziennikarza i polityka, Eduarda Limonowa. "Limonov" powstanie na podstawie książki francuskiego autora, Emmanuela Carrère'a. Obraz opisywany jest jako opowieść o radykalnym sowieckim poecie, który zrobił furorę w Nowym Jorku, stał się sensacją we Francji i politycznym antybohaterem w Rosji.

Eduard Limonow był bohaterem podziemia za czasów Leonida Breżniewa, lokajem milionera na Manhattanie, pisarzem w Paryżu a ostatnio przewodniczącym Partii Narodowo-Bolszewickiej.

Paweł Pawlikowski odpowiada za scenariusz, który napisał z pomocą brytyjskiego twórcy, Bena Hopkinsa. Film kręcony będzie po rosyjsku, amerykańsku i francusku. Akcja rozgrywać będzie się w Rosji, Nowym Jorku i Paryżu. Zdjęcia planowane są na 2018 rok. Budżet szacowany jest na 16 milionów euro (ok. 19 milionów dolarów). Właśnie rozpoczęto poszukiwania rosyjskiego aktora do głównej roli.

Za produkcję odpowiadają Mario Gianani, Lorenzo Mieli i Lorenzo Gangarossa. Zarówno Limonow jak i Carrère pełnią rolę konsultantów.

Zobacz, co #dziejesiewkulturze:

d3oh14m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oh14m