Trwa ładowanie...
d2d0d4p

Liverpool

Najnowsze informacje
3.0
(21 głosów)
Oceń:
Share
d2d0d4p

Farrel, pięćdziesięcioletni mężczyzna, po latach spędzonych na morzu, postanawia wrócić do domu. Wraca do Ziemi Ognistej, położonej najdalej na południe prowincji Argentyny, by odwiedzić matkę, o ile ta jeszcze żyje... Ostatnie 20 lat Farrel spędził na morzu, prowadząc życie nihilisty – pił, żeby zapomnieć, płacił kobietom, żeby z nim spały, nie miał żadnych przyjaciół.

Kiedy dociera do rodzinnego domu, okazuje się, że matka rzeczywiście jeszcze żyje, ale jej kontakt ze światem jest już znikomy. Jednak w domu jest jeszcze jedna bardzo bliska mu osoba, o której istnieniu nie wiedział...

Postać człowieka wyobcowanego, samotnika, nie po raz pierwszy pojawia się w twórczości Lisandro Alonso. O ile jednak w Los muertos bohater po powrocie z więzienia doskonale odnajduje się w swoim naturalnym otoczeniu, o tyle bohater Liverpoolu pozostaje outsiderem, który nie potrafi dostosować się do zastanej rzeczywistości.

Alonso podejmuje w tym filmie bardziej uniwersalny problem, motyw ucieczki, bardzo aktualny w dzisiejszej rzeczywistości, kiedy granice państw są otwarte i porzucenie dotychczasowego życia nie jest trudne. Człowiek wszędzie egzystuje jako część społeczeństwa, przynależy do pewnej grupy społecznej, z której często chce uciec i zostawić daleko za sobą. Problem pojawia się później, kiedy okazuje się, że ucieczka w wielki świat niewiele zmienia. Tak jak w przypadku bohatera Liverpoolu.

Mimo, że przemieszcza się geograficznie, wciąż pozostaje się w miejscu. Niewiele osiągnął, bo nie potrafi odnaleźć w tym nowym świecie, a po powrocie nie pasuje już do swojej dawnej lokalnej społeczności. I znów ucieka...

Liverpool
Tytuł oryginalny

Liverpool

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2008

Data światowej premiery

12.12.2008

Czas trwania

84 min.

Obsada

Podziel się opinią

Share
d2d0d4p

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d0d4p
d2d0d4p
d2d0d4p