Trwa ładowanie...
max
oprac. MD
02-10-2024 10:08

"Łowcy skór" to nieprawdopodobna historia. "Wychodzą na jaw upiorne liczby"

- Opowieść z dna piekieł - tak o tej historii mówią eksperci. Na platformie Max pojawi się serial "Łowcy skór", który przedstawi najstraszliwszą zbrodnię ostatnich lat, jakiej dokonano w Polsce.

"Łowcy skór" już niedługo na Max"Łowcy skór" już niedługo na MaxŹródło: Materiały prasowe
d5tvs6w
d5tvs6w

- To największa afera wolnej Polski. Systemowa zbrodnia polegająca na tym, że ludzie, którzy mieli ratować życie, w drugim wówczas co do wielkości mieście Polski, przez lata zabijali na masową skalę - mówił o makabrze w łódzkim pogotowiu autor wstrząsającego reportażu, Tomasz Patora. Przypomnijmy, że wraz z Przemysławem Witkowskim z Radia Łódź pokazał, jak w Łodzi funkcjonuje system handlu informacjami o zgonach. To jednak był zaledwie wierzchołek góry lodowej. Wyszło na jaw, że skorumpowani pracownicy pogotowia uśmiercali pacjentów, by zarabiać na handlu ciałami (skórami), "sprzedając" je do zakładów pogrzebowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na te seriale czekamy!

"Łowcy skór" - była książka, teraz będzie serial

Przestępcza siatka na lata oplotła praktycznie całą Łódź. W efekcie, jak podkreślał w swojej książce Tomasz Patora, tych, którzy stracili życie w wyniku tego procederu, mogły być nawet tysiące. Teraz historia zostanie przedstawiona widzom w formie serialu. Czteroodcinkową produkcję pokaże platforma Max.

Jak informuje platforma, autorzy serialu wracają do bohaterów wydarzeń, które ponad dwadzieścia lat temu wstrząsnęły opinią publiczną. Zadają pytanie, które wciąż jest aktualne: dlaczego człowiek staje się mordercą? Pokazują, jak wyglądał przestępczy proceder. Początkowo w zamian za informacje o zmarłych pacjentach, domy pogrzebowe oferowały lekarzom i sanitariuszom łapówki. Na tym właśnie polegał handel "skórami".

d5tvs6w

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Łowcy Skór | zwiastun

Z biegiem lat ten niepokojący mechanizm uległ jeszcze większemu wypaczeniu. Okazało się, że aby zwiększyć liczbę "skór" pracownicy pogotowia najprawdopodobniej uśmiercali swoich pacjentów, wykorzystując do tego między innymi Pavulon. Podanie tego zwiotczającego mięśnie leku powodowało powolną śmierć, przy zachowaniu pełnej świadomości ofiar.

- Są historie, o których świat powinien się dowiedzieć oraz takie, które trzeba przypomnieć i opowiedzieć na nowo. Serial "Łowcy skór" jest przykładem na to, że platforma Max to miejsce dla takich właśnie historii i bohaterów – mówi Dorota Eberhardt, dyrektorka programowa platformy Max.

d5tvs6w

Premiera pierwszych dwóch odcinków już 30 października w serwisie Max.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o porażającym Colinie Farrellu w "Pingwinie", opowiadamy o prawdziwej żyle złota w kinie, ale uwaga; tylko dla widzów o mocnych nerwach! Przyznajemy się także do naszych "guilty pleasures", wiecie co to? Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d5tvs6w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5tvs6w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj