Trwa ładowanie...

Łukasz Maciejewski o Gdyni: ja nagrodziłbym inne filmy

Łukasz Maciejewski o Gdyni: ja nagrodziłbym inne filmy
d1zlj8o
d1zlj8o

Werdykt jury w Gdyni "idealnie odpowiada miernej temperaturze tegorocznego festiwalu" - uważa Łukasz Maciejewski, współpracujący z magazynem "Film". Krytyk powiedział PAP, że gdyby to on miał decydować, nagrodziłby całkiem inne filmy.

  1. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni trwał od poniedziałku, zakończył się w sobotę. Złote Lwy zdobyła "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego. Nagrodę dla najlepszego reżysera zdobył Feliks Falk - za film "Joanna". Nagroda Specjalna Jury została przyznana za film Janusza Majewskiego "Mała matura 1947".

"Uważam, że poziom tegorocznego festiwalu był naprawdę bardzo słaby" - ocenił Maciejewski w rozmowie z PAP po zakończeniu sobotniej gali rozdania nagród.

"Nagrodzone zostały filmy, których ja - w swojej opinii - w ogóle nie umieściłbym w werdykcie. Filmy przyzwoite, dobrze zrobione. Ale wszystko w manierze lat siedemdziesiątych - czyli tego, czego ja akurat w kinie nie szukam" - powiedział Maciejewski.

d1zlj8o

"Rozczarowało mnie, że nie zwrócono uwagi na dojrzałość artystyczną filmu Jana Jakuba Kolskiego +Wenecja+. Z kolei film +Matka Teresa od kotów+ Pawła Sali wybijał się strukturą formalną, która różniła go na przykład od bardzo solennej, dobrze skrojonej propozycji Feliksa Falka" - mówił krytyk.

"Gdybym to ja miał decydować, doceniłbym właśnie +Wenecję+, +Matkę Teresą od kotów+. A także +Erratum+ Marka Lechkiego" - powiedział Maciejewski. Za "przykre" uznał "niedostrzeżenie zupełnie w werdykcie filmu Doroty Kędzierzawskiej +Jutro będzie lepiej+". "Ten film jest doskonały formalnie" - zwrócił uwagę.

Łukasz Maciejewski skrytykował decyzję o nagrodzie dla Magdaleny Boczarskiej w kategorii najlepsza główna rola żeńska (za grę Boczarskiej w "Różyczce").

"Dziennikarze typowali do tej nagrody raczej Urszulę Grabowską, za jej rolę w filmie +Joanna+. Ja byłem przekonany, że wygra właśnie Grabowska" - powiedział Maciejewski.

d1zlj8o

"Przy całej sympatii dla urody Magdaleny Boczarskiej - to nie była rola na nagrodę" - uważa krytyk.

Zobacz także:

**[

LEGENDARNA KUSICIELKA. O KIM MOWA? ]( http://film.wp.pl/mezczyzni-padaja-jej-do-stop-o-kim-mowa-6025282670335105g ) * *[

PIERWSZE PIERSI POLSKI ]( http://film.wp.pl/top-10-najbardziej-obfitych-biustow-polskich-aktorek-6025282550993537g ) * *[

WSTYDLIWE WPADKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/10-filmow-ktorych-sie-wstydza-6025282273682561g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d1zlj8o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zlj8o