Trwa ładowanie...

Małgorzata Kożuchowska: ''Popłakałam się, kiedy to zobaczyłam'' [WIDEO]

Share
Małgorzata Kożuchowska: ''Popłakałam się, kiedy to zobaczyłam'' [WIDEO]Źródło: mat. dystrybutora
d2twjpc

Już 8 maja Małgorzatę Kożuchowską usłyszymy w nominowanym do Oscara filmie „Sekrety morza”. Aktorka wyznała, że praca przy tym tytule poruszyła w niej czułą strunę i rekomenduje go mądrym rodzicom, którzy świadomie wybierają filmy dla swoich dzieci. „Przyznaję, że kiedy zobaczyłam końcówkę tego filmu, to się popłakałam. Pomyślałam - czy kiedyś chciałabym pokazać swojemu dziecku właśnie taką opowieść? Ale myślę, że właśnie przez to, że jest taka poruszająca, to nas uwrażliwia. A ja chciałabym mieć właśnie takie wrażliwe dziecko.”

Małgorzata Kożuchowska wzruszona filmem "Sekrety morza":

- Wydaje mi się, że pierwszą osobą, która proponuje bajki dziecku, jest rodzic, a nie odwrotnie, że to dziecko zabiera rodzica na bajkę. Stąd absolutnie namawiałabym rodziców żeby szukali rzeczy, które ich samych zachwycają, w jakiś sposób ich chwytają za serce i przekazują wartości, które chcieliby przekazać swoim dzieciom – dodała.

d2twjpc

Małgorzatę Kożuchowską zachwyciły także estetyczne walory filmu, które już wcześniej doceniła Amerykańska Akademia Filmowa, przyznając filmowi nominację do Oscara. „Dla mnie ta bajka jest bardzo malarska i poetycka. Kiedy patrzyłam na te obrazki to miałam skojarzenia z Chagallem. Myślę, że dzieci, które są wrażliwe na piękno docenią taką kreskę”.

Sekrety morza” to film, który został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez zagranicznych krytyków jak i polskich dziennikarzy. Jednomyślnie przyznają, że to obraz, który wzrusza do łez, uwrażliwia, a przy okazji uczy dzieci jak radzić sobie z przeżywaniem różnych emocji.

„To niezwykły film. Cieszy oczy, pieści uszy, rozgrzewa serce, #najlepszy!” – zachwyca się Dorota Lubańska (Glamour). „Piękna, mądra bajka. Cudnie narysowana. Muzyka (współ)gra, a nie przeszkadza. Oczywiście - tradycyjnie - ryczałam ze wzruszenia” – odważnie przyznaje Beata Sadowska (Dziennikarka Radia Zet, autorka bloga). Film spodobał się także małym widzom. „Bałem się w trakcie seansu o reakcję mojej córy. Ale Zosi się bardzo podobało. Wzruszyła się parokrotnie. Film jest i wysmakowany plastycznie i czytelny, choć nie posługuje się amerykańskimi schematami narracyjnymi. Ciekawie rozwija dziecięcą wrażliwość.” – mówi Andrzej Horubała (Do Rzeczy). „Podobał mi się niesłychanie. Przepiękna baśń, wizualnie zdumiewająca, wręcz hipnotyczna, z motywem muzycznym, który nuciłem przez resztę weekendu” - dodaje Andrzej Chojnowski (CKM).

Zwiastun:

Sekrety morza” mają na koncie aż 5 nagród filmowych oraz 10 nominacji do najważniejszych nagród filmowych na całym świecie. Film zachwycił nie tylko amerykańską Akademię Filmową, ale także jury Tokyo Anime Award Festival, które okrzyknęło go Animacją Roku, czy gremium Satellite Awards (nagroda w kategorii Najlepszy Film Animowany). Dodatkowym atutem artystycznym jest rewelacyjnie dobrana obsada dubbingu. W filmie usłyszymy także, m.in. Arkadiusza Jakubika (tata), Wojciecha Paszkowskiego (Uchol), Barbarę Wrzesińską (Babcia), Mateusza Cerana (starszy brat Ben) oraz Gabrysia Zarzeckiego (mały Ben). Reżyserem dubbingu jest Agnieszka Matysiak, która na swoim koncie ma pracę nad serią „Harry’ego Pottera” czy filmem „Epoka lodowcowa 2: Odwilż”.

d2twjpc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2twjpc
d2twjpc