Trwa ładowanie...

Mamy zdjęcia pociągu, który zagra w "Mission: Impossible 7"

Wiemy, jak będzie wyglądała lokomotywa oraz wagony, które zagrają w "Mission: Impossible 7". Pociąg ma imitować Orient Express. Wciąż nie wiemy, czy część scen z udziałem tego pociągu powstanie w Polsce.

Mamy zdjęcia pociągu, który zagra w "Mission: Impossible 7"Źródło: Getty Images
d41w1y6

Udało nam się zdobyć zdjęcia lokomotywy oraz wagonów, które zagrają w filmie "Mission: Impossible 7" z Tomem Cruisem.

Przypomnijmy, że trwają obecnie zdjęcia do filmu. Ekipa studia Paramount jest teraz w Norwegii.

Twitter.com
Źródło: Twitter.com

Pierwszy zdjęciami podzielił się pasjonat kolejnictwa Rob Richardson, który na swoim Twitterze umieścił zdjęcia lokomotywy ładowanej w porcie Grimsby w Wielkiej Brytanii. Ładunek popłynął do Norwegii. (autor Tweeta pomylił jednak "Mission: Impossible 3" z "M:I7")

Mamy także zdjęcia wagonów, tym razem z planu w Norwegii.

d41w1y6

Wagony imitują te jadące w składzie Orient Expressu.

Jak widać, dla wagonów przygotowano w Norwegii specjalną konstrukcję. Oznacza to, że część ujęć do słynnej sceny powstanie właśnie tam, a część miała być kręcona w Polsce.

Polskie zdjęcia miałby się odbyć na moście Pilchowickim. Pociąg - lokomotywa i dwa wagony - miał wjechać na most, który miał zostać wysadzony, a pociąg wpaść do jeziora.

Twitter
Źródło: Twitter

Nie wiadomo, czy ta scena powstanie w Polsce, bowiem most został wpisany do rejestru zabytków, więc jest chroniony prawnie, ale ma także gwarancję ochrony Ministerstwa Kultury.

d41w1y6

Robert Golba, polski producent filmu, mówi WP: - Projekt jest w zawieszeniu, ale wszystko jest jeszcze możliwe. Produkcja nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji o rezygnacji ze zdjęć w Polsce. Szukamy możliwych rozwiązań. Nikt mi jeszcze nie powiedział ostatecznie: nie.

Norweskie kłopoty Paramount

Tymczasem ekipa filmowa natrafiła na niespodziewane kłopoty w Norwegii.

Jak podają norweskie media, produkcja filmu ”Mission: Impossible 7” pracuje teraz w Norwegii w regionach Møre og Rømsdal nad Morzem Norweskim. Na miejscu jest Tom Cruise. Kręcone są sceny z udziałem helikoptera, pociągu, sceny kaskaderskie na motocyklu oraz skoki ze spadochronem.

Gwiazdor chodzi w czarnej masce (widać go na dachu wagonu na zdjęciu poniżej), ale też pozuje do zdjęć z fanami, a nawet miał się pojawić na imprezie urodzinowej w jednym z lokalnych hoteli.

Archiwum prywatne
Źródło: Archiwum prywatne

W Norwegii producenci amerykańscy dostali zachętę finansową w wysokości 50 milionów koron norweskich (około 21 mln zł) oraz zostali wyłączeni z konieczności kwarantanny po przylocie z Wielkiej Brytanii. Dotyczy to Toma Cruise’a oraz około 200 filmowców zatrudnionych przy produkcji.

d41w1y6

Część norweskich komentatorów uznała, że Amerykanie są w Norwegii traktowani lepiej niż rodzimi norwescy filmowcy, kluby sportowe czy instytucje kultury, które nie mogą liczyć na tak dobre traktowanie.

Ale krytyka w mediach to nie koniec kłopotów studia Paramount.

Na czas zdjęć filmowcy zamieszkali na statku Fridtjof Nansen zacumowanym w małym porcie Hellesylt nad jednym z fiordów. Statek zamieniono w pływający hotel. Problem w tym, że na statku zatrudniona była załoga i obsługa z Filipin.

Norweska minister handlu Iselin Nybø oraz norweska policja uznały, że norweski armator złamał prawo, zatrudniając na pływającym hotelu Filipińczyków bez prawa pracy i prawa pobytu w Norwegii.

Archiwum prywatne
Źródło: Archiwum prywatne

Sprzeciw wobec takich praktyk wyraziły też norweskie związki zawodowe. Chodzi o to, że jeśli statek nie pływa, a stoi zakotwiczony, to Filipińczycy nie są traktowani jak marynarze, ale personel lądowy. Związki zawodowe uznały także wynagrodzenie Filipińczyków (około 3 dolarów za godzinę) za zbyt niskie.

Wczoraj norweski armator – Hurtigruten – był więc zmuszony podstawić ekipie filmowej nowy statek, tym razem z norweską załogą.

Film z Tomem Cruise'em ma mieć premierę 19 listopada 2021 r.

d41w1y6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41w1y6