Trwa ładowanie...
d3vuhmk

Marek Lechki

Najnowsze informacje
3.9
(8 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Brzeg Dolny

Reżyser:
Scenarzysta:
d3vuhmk

Polski reżyser, scenarzysta, producent filmowy, muzyk i kompozytor. Twórca pełnometrażowego filmu pt. „Erratom”.

Marek Lechki urodził się 9 lipca 1975 roku w Brzegu Dolnym, w powiecie wołowskim.Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wołowie. Po maturze dwa lata uczył się we wrocławskim studium kształcenia animatorów kultury i bibliotekarzy, na specjalności filmowej.

W trakcie nauki nakręcił kilka etiud i drobne formy dokumentalne, które zostały nagrodzone na festiwalach kina nieprofesjonalnego. Jako reżyser, scenarzysta, kompozytor i montażysta debiutował w lutym 2002 roku etiudą „Astronom”, która powstała jeszcze w okresie studiów.

Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (kierunek reżyseria). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W rok po ukończeniu studiów wyreżyserował film - wg własnego scenariusza - zatytułowany „Moje miasto”.

Film wyprodukowała Telewizja Polska w ramach telewizyjnego cyklu „Pokolenie 2000”. Był on pokazywany na wielu festiwalach. Zdobył kilka ważnych nagród - m. in. Nagroda Specjalna Jury na XXVII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Srebrny Smok dla najlepszego filmu fabularnego na Międzynarodowym 43. Krakowskim Festiwalu Filmów, Nagroda im. Wojciecha J. Hasa i kilka innych.

W kwietniu 2010 roku Marek Lechki zakończył realizację na podstawie własnego scenariusza swój debiutancki pełnometrażowy film fabularny pt. „Erratom”. Zdjęcia do filmu były kręcone w lipcu 2009 roku i trwały 24 dni. Film miał swój pokaz przedpremierowy 25 maja 2010 roku na XXXV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Marek Lechki jest również wykonawcą i kompozytorem muzyki alternatywnej. Grał w grupach Stephans, Kill-Off oraz Art. Obliterans.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vuhmk
d3vuhmk
d3vuhmk