Trwa ładowanie...
dq0c5ju

Mark Ordesky

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

California, USA

dq0c5ju

Mark Ordesky jest od dziecka fanem powieści J.R.R. Tolkiena. To on zwrócił uwagę wytwórni New Line Cinema na reżysera Petera Jacksona, został także producentem wykonawczym, bardzo aktywnie uczestniczącym w procesie realizacji wszystkich trzech filmów.

Ordesky zajmuje w tej chwili stanowisko wiceprezesa i kierownika działu operacyjnego wytwórni New Line Productions. W roku 1997 Ordesky zaczął pracować na stanowisku szefa firmy Fine Line Features, tuż po nabyciu przez nią praw do Oskarowego filmu Blask. Stworzył specjalny kod postępowania, wspiera starania kreatywnych twórców i ściśle współpracuje z artystami tej miary, co Bernardo Bertolucci, Lars Von Trier i David Mamet. Firma pomaga także młodym talentom, takim jak zwycięzca festiwalu w Sudance, Gavin O’Connor. Ordesky zakupił Saving Grace, Besieged Bernardo Bertolucciego, nominowane do Oskara Before Night Falls, Tumbleweeds, i The Sweet Hereafter, a także film American Splendor.

Kariera Ordesky’ego w filmie New Line Cinema rozpoczęła się ponad piętnaście lat temu, gdy pracował jako osoba oceniająca scenariusze dla prezesa Boba Shaye’a. Powoli pnąc się w górę, Ordesky zajmował liczne stanowiska – od zarządzania kontaktami firmy z Johnem Watersem, do wypromowania w USA Jackie Chana, co było możliwe dzięki sukcesowi filmu Rumble in the Bronx

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq0c5ju
dq0c5ju
dq0c5ju