Trwa ładowanie...
02-06-2006 19:09

Matt Damon upomina polityków

Matt Damon upomina polityków
d21zbfh
d21zbfh

Matt Damon przypomniał amerykańskim politykom o konieczności spełnienia obietnic, złożonych mieszkańcom Afryki.

Aktor niedawno powrócił z Zambii, gdzie sprawdzał w jaki sposób rozdzielana jest pomoc charytatywna. Przebywał tam jako gość organizacji DATA (Debt AIDS Trade Africa) oraz w ramach akcji "One: The Campaign to Make Poverty History".

- Zobaczenie na własne oczy takiej nadziei w ludziach, którzy posiadają tak mało spowodowało, że ta podróż stała się dla mnie źródłem inspiracji i odmieniła moje życie - powiedział gwiazdor "Tożsamości Bourne'a". - Obietnice, które złożyły Afryce Stany Zjednoczone i inne bogate kraje muszą przekształcić się w coś więcej niż tylko słowa. Muszą spowodować, że pełne nadziei dzieci pójdą do szkół, muszą pomóc rodzicom stawiać dachy nad głowami dzieci i dostarczyć ratujące życie leki na AIDS pacjentom, którzy ich teraz potrzebują.

d21zbfh

Pod wrażeniem postawy aktora są urzędnicy DATA. - Matt to inteligentny facet, który zna się na rzeczy - powiedział Jamie Drummond z organizacji. - Bardzo się cieszymy, że dołączył do DATA i One, aby przemówić w imieniu miliarda osób na całym świecie, które muszą żyć za mniej niż jednego dolara dziennie.

Organizacja DATA powstała w 2002 roku z inicjatywy Bono, Bobby'ego Shrivera oraz działaczy "Jubilee 2000 Drop The Debt Campaign". Jak podkreślają jej członkowie, DATA nie jest organizacją charytatywną, lecz organizacją walczącą o równość i sprawiedliwość.
(fot. AFP)

d21zbfh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21zbfh