Trwa ładowanie...
d2alzep

Mąż, czy nie mąż?

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Mąż, czy nie mąż?" to francuska komedia, która rozbawi publikę do łez. Jej fabuła krąży wokół problemu deportacji i zawarcia małżeństwa... dwóch kumpli.
d2alzep
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: STUDIOCANAL France

Mąż, czy nie mąż? – zarys fabuły

Głównym bohaterem filmu "Mąż, czy nie mąż?" jest Yassine, młody Marokańczyk. Jego rodzina i znajomi złożyli się, aby ten mógł rozpocząć studia architektoniczne w Paryżu, a tym samym spełnić swoje największe marzenie. Chłopak rodzi sobie we francuskiej stolicy świetnie, aż do pewnego momentu. Dzień przed najważniejszym egzaminem idzie na imprezę, po której dręczy go niesamowity kac. Spóźnia się na test i definitywnie go oblewa. To rodzi szereg poważnych konsekwencji, w tym utratę wizy.

Yassine musi działać szybko. Jednym z najlepszych pomysłów wydaje mu się zawarcie związku małżeńskiego i zdobycie francuskiego obywatelstwa. Sęk w tym, że żadna ze znajomych mu kobiet nie chce wziąć z nim ślubu. Oświadczyny ostatniej szansy przyjmuje dopiero kumpel Yassine'a ze studiów – Fred. Mężczyźni udają się do urzędu stanu cywilnego i dokonują formalności. Gdy już młodemu Marokańczykowi wydaje się, że plan się udał, w ślad za nim rusza urzędnik imigracyjny. To będzie przyczyną niespodziewanych wydarzeń i mnóstwa żartów sytuacyjnych.

Mąż, czy nie mąż? – ciekawostki

  • Reżyserem, scenarzystą i odtwórcą roli pierwszoplanowej jest komik i aktor Tarek Boudali, który podobnie jak jego bohater jest Marokańczykiem mieszkającym we Francji.
  • W filmie "Mąż, czy nie mąż?" pojawia się aluzja do "Tajemnice Brokeback Mountain" w postaci plakatu wywieszonego na ścianie w mieszkaniu głównego bohatera. Amerykański film opowiada o relacji dwóch młodych mężczyzn.
Mąż, czy nie mąż?
Tytuł oryginalny

Épouse moi mon pote

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

25.10.2017

Data polskiej premiery

16.02.2018

Czas trwania

92 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2alzep
d2alzep
d2alzep