Miecz świetlny Luke’a Skywalkera i R2-D2 na sprzedaż! Cena robi wrażenie

Pamiętacie miecz świetlny, którym Luke Skywalker posługiwał się w dwóch pierwszych częściach klasycznej trylogii “Gwiezdnych Wojen”? Właśnie został wystawiony na aukcji. Ponadto do kupienia jest rzadki egzemplarz R2-D2.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miecz świetlny Luke’a Skywalkera i R2-D2 na sprzedaż! Cena robi wrażenie
(Materiały prasowe)

Rekwizyt został wystawiony z okazji 40. rocznicy premiery filmu “Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja”. Przedmiot jest obecnie w posiadaniu producenta Gary’ego Kurtza. To prawdziwa gratka dla fanów gwiezdnej serii. Tym mieczem Luke Skywalker posługiwał się w filmach “Nowa nadzieja” i “Imperium kontratakuje”.

Ale tanio nie będzie. Za jeden z najsłynniejszych rekwizytów kultowej serii trzeba zapłacić od 150 do 250 tysięcy dolarów. Inny z mieczy świetlnych kilka lat temu sprzedano za 240 tys. dolarów. Wychodzi więc na to, że na gadżet nie byłoby stać nawet prezydenta Andrzeja Dudę, którego roczne zarobki wynoszą ok. 240 tys. zł.

Materiały prasowe
Podziel się

Miecz świetlny nie będzie jedynym przedmiotem z “Gwiezdnych wojen” wystawionym na aukcji. Do sprzedaży trafił także jeden z pierwszych modeli R2-D2. Cena wyjściowa? Milion dolarów (więcej tu).

Aukcja odbędzie się od 26 do 28 czerwca w domu aukcyjnym Profiles in History w Los Angeles.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.