Trwa ładowanie...

Miecz świetlny Luke’a Skywalkera i R2-D2 na sprzedaż! Cena robi wrażenie

Pamiętacie miecz świetlny, którym Luke Skywalker posługiwał się w dwóch pierwszych częściach klasycznej trylogii “Gwiezdnych Wojen”? Właśnie został wystawiony na aukcji. Ponadto do kupienia jest rzadki egzemplarz R2-D2.

Share
Miecz świetlny Luke’a Skywalkera i R2-D2 na sprzedaż! Cena robi wrażenie
Źródło: Materiały prasowe
dwe5dji

Rekwizyt został wystawiony z okazji 40. rocznicy premiery filmu “Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja”. Przedmiot jest obecnie w posiadaniu producenta Gary’ego Kurtza. To prawdziwa gratka dla fanów gwiezdnej serii. Tym mieczem Luke Skywalker posługiwał się w filmach “Nowa nadzieja” i “Imperium kontratakuje”.

Ale tanio nie będzie. Za jeden z najsłynniejszych rekwizytów kultowej serii trzeba zapłacić od 150 do 250 tysięcy dolarów. Inny z mieczy świetlnych kilka lat temu sprzedano za 240 tys. dolarów. Wychodzi więc na to, że na gadżet nie byłoby stać nawet prezydenta Andrzeja Dudę, którego roczne zarobki wynoszą ok. 240 tys. zł.

Miecz świetlny nie będzie jedynym przedmiotem z “Gwiezdnych wojen” wystawionym na aukcji. Do sprzedaży trafił także jeden z pierwszych modeli R2-D2. Cena wyjściowa? Milion dolarów (więcej tu)
.

dwe5dji

Aukcja odbędzie się od 26 do 28 czerwca w domu aukcyjnym Profiles in History w Los Angeles.

dwe5dji

Podziel się opinią

Share
dwe5dji
dwe5dji