Trwa ładowanie...
d4hry7q

Miłość i hazard

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
2
d4hry7q
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Miłość i hazard" to film kostiumowy wyreżyserowany przez Gabora Herendiego, który przedstawił w niej historię najsłynniejszego konia wyścigowego, Kincsema.

Miłość i hazard – opis fabuły

Fabuła dramatu historycznego "Miłość i hazard" rozgrywa się w drugiej połowie XIX wieku na Węgrzech. Bankrut Erno Blaskovich (w tej roli Ervin Nagy) stracił dobytek podczas powstania węgierskiego w 1848 roku. Los jednak bywa przewrotny.

Mężczyzna trafia bowiem po wojnie do posiadłości von Oettingenów. Jego zadaniem jest wytrenowanie niespokojnej klaczy Kincsem. W międzyczasie Erno zakochuje się z wzajemnością w córce właściciela, Klarze (w tej roli Andrea Petrik).

Czy Blaskovichowi uda się zrobić z klaczy konia wyścigowego, a jednocześnie przekona do siebie ojca Klary, Otto von Oettingena (w tej roli Tibor Gáspár)?

Film kostiumowy "Miłość i hazard" to idealna propozycja na wieczór, w którym fakty historyczne przeplatają się z fikcją.

Miłość i hazard – ciekawostki

  • Film "Miłość i hazard" otrzymał nagrody na Hungarian Film Week w dwóch kategoriach: 'Najlepszy make-up' oraz 'Najlepsze kostiumy'. Ponadto reżyser Gabor Herendi był nominowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cleveland;
  • Dramat "Miłość i hazard" to najdroższy węgierski film. Jego budżet wyniósł 10 milionów dolarów;
  • Choć Kincsem to klacz w niektórych ujęciach widać, że na planie filmowym był ogier;
  • Słowo 'Kincsem' oznacza 'mój nadroższy', 'mój skarb', 'miód';
  • Kincsem jest klaczą, która wygrała w karierze 54 wyścigi. To duma narodowa Węgrów. W Budapeszcie znajduje się jej pomnik.
Miłość i hazard
Tytuł oryginalny

Kincsem

Gatunek

Dramat, Film kostiumowy

Kraj produkcji

Węgry

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

14.03.2017

Data polskiej premiery

11.05.2018

Czas trwania

121 min.

Operator
Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hry7q
d4hry7q
d4hry7q