Trwa ładowanie...
d2knhy6

Miłość z księżyca

Najnowsze informacje
3.1
(7 głosów)
Oceń:
d2knhy6

„Miłość z księżyca” (Baikonur) to niemiecko-rosyjsko-kazachski romans z 2011 roku. Za reżyserię odpowiada Veit Helmer, który wraz z Sergejem Ashkenazy napisał scenariusz. Muzykę skomponował słynny kompozytor, pochodzący z Bałkanów, Goran Bregović. Produkcją zajęli się Sergei Selyanov, Veit Helmer oraz Gulnara Sarsenova.

„Cokolwiek spadnie z nieba, możesz zachować“. To niepisane prawo kazachstańskich stepów, które chciwie przestrzegane jest przez mieszkańców małej wioski. Na co dzień zbierają gruz kosmiczny pochodzący z pobliskiej stacji kosmicznej Bajkonur. Ostatnimi dwoma młodymi mieszkańcami wioski jest Iskander zwany Gagarin oraz szalona Nazira, która potajemnie kocha się w chłopaku.

Ten jednak nie zwraca uwagi na jej dość niekonwencjonalne amory, ponieważ Iskander zafascynowany jest Bajkonurem, przestrzenią kosmiczną, a także piękną francuską astronautką, Julie Mahe, której podróż do gwiazd śledzi w telewizji. Kiedy Julie dosłownie „spada z nieba“ w niewielkiej kapsule kosmicznej, Iskander jest pierwszym, który ją odnajduje. Dziewczyna nie pamięta niczego. A zgodnie z prawem „cokolwiek spadnie z nieba, należy do ciebie“ Iskander przedstawia ją jako swoją przyszłą żonę. Ale nawet najbardziej romantyczne kłamstwo nie może pozostać nieodkryte na zawsze. I wkrótce „Gagarin“ nie wie gdzie należy, a co ważniejsze do kogo.

W filmie „Miłość z księżyca” w rolach głównych zagrali: Alexander Asochakov jako Iskander "Gagarin" Orinbekov, Marie De Villepin jako Julie Mahé, Sitora Farmonova jako Nazira, Waléra Kanischtscheff jako Szef Bajkonuru, Erbulat Toguzakov jako Rustam.

Miłość z księżyca
Tytuł oryginalny

Baikonur

Gatunek

romans

Kraj produkcji

Niemcy

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

14.12.2012

Czas trwania

95 min.

Obsada
d2knhy6

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2knhy6
d2knhy6
d2knhy6