Trwa ładowanie...
minionki
13-07-2015 06:04

Minionki załatwiły dinozaury

Po czterech tygodniach dominacji w amerykańskim box office film "Jurassic World" został zdetronizowany przez "Minionki".

Share
Minionki załatwiły dinozaury
ddmibtx

W nowej produkcji znane z "Jak ukraść Księżyc" i "Minionki rozrabiają" żółte stworki rozpoczynają kolejną przygodę - tym razem w Nowym Jorku roku 1968. Stuart, Kevin i Bob wyruszają w podróż, która doprowadzi ich do złej Scarlet Overkill (Sandra Bullock)
. Bohaterka - u boku męża, wynalazcy Herba (Jon Hamm)
- planuje przejąć władzę nad światem. Gru (Steve Carell)
zostaje zatrudniony przez tajną organizację, aby powstrzymać kobietę i uratować Minionki. Za reżyserię "The Minions" odpowiadają Pierre Coffin i Kyle Balda. Film zarobił w trzy weekendowe dni 115,2 miliona dolarów. To drugie najlepsze otwarcie animacji w historii. Lepiej poradził sobie tylko film "Shrek 3".

Druga nowość weekendu to horror "Szubienica". Akcja filmu rozgrywa się w liceum. Pewnej nocy, dwadzieścia lat po śmiertelnym wypadku podczas szkolnego spektaklu, nowi uczniowie postanawiają odtworzyć sztukę. Zabawa szybko przeistacza się w koszmar. W rolach głównych występują Cassidy Gifford, Ryan Shoos, Reese Mishler i Pfeifer Brown. Twórcami filmu są Chris Lofing i Travis Cluff. Film zarobił 10 milionów dolarów.

Kolejna nowość to "Klucz do wieczności". Psychologiczny thriller science fiction przedstawia historię zamożnego staruszka umierającego na raka (Ben Kingsley), który poddaje się nietypowej procedurze medycznej. Zabieg przenosi jego świadomość do ciała młodego, zdrowego mężczyzny (Ryan Reynolds)
. Wkrótce bohater dowiaduje się, że poprzedni mieszkaniec tego samego ciała został zamordowany i że także jemu grozi niebezpieczeństwo ze strony pewnej organizacji. W obsadzie znaleźli się również Matthew Goode, Michelle Dockery, Victor Garber i Derek Luke. Dochód filmu po trzech dniach to 5,3 miliona dolarów.

ddmibtx

Na 9 pozycji znalazła się indyjska superprodukcja "Baahubali: The Beginning". Bohaterami są bracia, których konflikt ma wpływ na kolejne pokolenia. W rolach głównych wstąpili Prabhas, Rana Daggubati i Anushka Shetty. Film przyniósł w USA dochód 3,5 miliona dolarów.

Oto pełne zestawienie:

  1. "Minionki" - 115,2 miliona dolarów
  2. "Jurassic World" - 18,1 miliona dolarów
  3. "W głowie się nie mieści" - 17,1 miliona dolarów
  4. "Terminator Genisys" - 13,7 miliona dolarów
  5. "Szubienica" - 10 milionów dolarów
  6. "Magic Mike XXL" - 9,6 miliona dolarów
  7. "Ted 2" - 5,6 miliona dolarów
  8. "Klucz do wieczności" - 5,3 miliona dolarów
  9. "Baahubali: The Beginning" 3,5 miliona dolarów
  10. "Max" - 3,4 miliona dolarów
ddmibtx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddmibtx
ddmibtx