Trwa ładowanie...
d24gigz
Aktualności

'Mission: Impossible III' poniżej oczekiwań

Share
'Mission: Impossible III' poniżej oczekiwań
d24gigz

Produkcja Mission: Impossible III zdominowała amerykański box office w miniony weekend.

Trzecia część przygód specjalisty do zadań niemożliwych Ethana Hunta w ciągu trzech pierwszych dni w kinach zarobiła 48 milionów dolarów, mniej niż część druga w 2000 roku, ale więcej niż pierwsza w 1996 roku. Dochody z innych krajów, gdzie film również wszedł na ekrany, dały dodatkowe 70 milionów.

Tym razem za kamerą produkcji stanął J.J. Abrams, a oprócz Toma Cruise'a wystąpili Philip Seymour Hoffman, Ving Rhames, Michelle Monaghan i Keri Russell. ZOBACZ GALERIĘ SENSACYJNYCH ZDJĘĆ Z 'M:I:3' Na miejsce drugie spadła komedia drogi wytwórni Sony "RV" z Robinem Williamsem, Jeffem Danielsem i Jojo. W drugi weekend w amerykańskich kinach obraz zarobił 11 milionów, co daje w sumie dochód w wysokości 31 milionów. Na podium znalazło się także miejsce dla wyprodukowanego i dystrybuowanego niezależnie horroru "American Haunting" z Sissy Spacek i Donaldem Sutherlandem. Zarobił on ponad 6 milionów dolarów.

d24gigz

Znaczne spadki zainteresowania widowni zanotowały komedia "Stick It" i dramat "Lot 93". Oba obrazy wchodziły do kin w ubiegłym tygodniu. Pierwszy z nich do tej pory zarobił w sumie 17 milionów, z czego ponad 5 milionów w miniony weekend, zaś drugi - w sumie 20 milionów. PRZECZYTAJ POZYTYWNĄ RECENZJĘ "MISSION: IMPOSSIBLE 3" Nadal w pierwszej dziesiątce box office utrzymuje się "Epoka lodowcowa 2: Odwilż", która do tej pory osiągnęła zysk w wysokości 183 miliony dolarów, wyprzedzając w ten sposób pierwszą część, która przyniosła 176 milionów w 2002 roku. Mniej niż po 4 miliony zarobiły "Straszny film 4", który na swoim koncie ma już łączną kwotę 83 milionów oraz "Silent Hill" - 40 milionów.

Na miejscu dziewiątym zadebiutował film familijny "Hoot", który zebrał jedynie 3 miliony dolarów. W obrazie opowiadającym o przygodach miłośników natury, walczących o ochronę zagrożonego gatunku sowy, wystąpili Logan Lerman, Brie Larson i Luke Wilson.

Poza pierwszą dziesiątkę wypadł "Strażnik", który w związku z debiutem "Mission: Impossible III" stracił 61 procent widowni w stosunku do zeszłego tygodnia i w ten weekend zdołał zarobić tylko 3 miliony, co daje razem 30 milionów dolarów.

d24gigz

Podziel się opinią

Share
d24gigz
d24gigz