Trwa ładowanie...
d2od0vx

Mistrz tańca powraca

Najnowsze informacje
2.9
(15 głosów)
Oceń:
d2od0vx

„Mistrz tańca powraca” (ang. Ballroom Dancer) to duński film taneczno-dokumentalny z 2011 roku. Obraz jest debiutem reżyserskim Christiana Holtena Bonke i Andreasa Koefoeda. Premiera filmu odbyła się na festiwalu CPH:DOX w Kopenhadze w 2011 roku. Za muzykę odpowiedzialny jest Magnus Jarlbo. Zdjęcia do filmu trwały dwa lata.

Reżyserzy starali się jak najbardziej zbliżyć do filmowanych bohaterów. Pokazując zarówno ich życie zawodowe, jak i prywatne, zobrazowali co czują i jak reagują na pojawiające się pomiędzy nimi problemy. Film jest jednak nie tylko poruszającym tanecznym „love story”, lecz również szczerym i wnikliwym portretem mężczyzny, którego emocjonalny taniec fascynuje, ale żądza sukcesu doprowadza do samotności i utraty wszystkiego, co do tej pory osiągnął.

W 2000 roku ukraiński tancerz – Slavik Kryklyvyy, odnosi spektakularny sukces, wygrywając najbardziej prestiżowe konkursy taneczne. Wraz z ówczesną partnerką – Joanną Leunis (obecnie taneczną partnerką Michała Malitowskiego, z którym dwukrotnie zdobyła mistrzostwo świata w tańcu latynoamerykańskim i wystąpiła w jednym z odcinków 12 edycji „Tańca z Gwiazdami” w 2010 roku), zajmuje pierwsze miejsce w Światowych Mistrzostwach w Tańcach Latynoskich. Wydaje się, że kariera stoi przed nim otworem, jednak z niewiadomych przyczyn porzuca taniec.

Dziś, gdy jego ciało nie jest już tak sprawne i elastyczne jak kiedyś, Slavik planuje powrót na taneczny parkiet. Razem z Anną Melnikovą – jego zawodową i życiową partnerką, chce ponownie zabłysnąć w świecie gwiazd tańca. Czy będzie potrafiła dopasować się do emocjonalnej i wymagającej natury partnera? Czy ich miłość przetrwa tak trudne i bolesne wyzwanie?

Film śledzi losy tej szczególnej pary tanecznej, ukazując jak oboje podróżują po świecie, przygotowują się do występów i walczą o najwyższe laury z najlepszymi tancerzami świata. Bardziej niż w dialogach, historia rozgrywa się tu w języku ciał tancerzy. Każde nowe ujęcie odsłania nowe oblicze miłosnej relacji, w której irytacja miesza się z zazdrością i wątpliwościami, a wszystko ukryte jest pod powierzchnią skóry ciał dwojga uzależnionych od tańca ludzi.

Mistrz tańca powraca
Tytuł oryginalny

Ballroom Dancer

Gatunek

dokumentalny, dramat

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

10.08.2012

Czas trwania

80 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2od0vx
d2od0vx
d2od0vx