Trwa ładowanie...
d3hzus2

Młodość Astrid

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Młodość Astrid" to biografia jednej z najpopularniejszych autorek książek dla dzieci. Jej losy nie są jednak tak bajkowe, jakby mogło się wydawać.
d3hzus2
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Nordisk Film Sverige

Młodość Astrid – zarys fabuły

Film biograficzny "Młodość Astrid" opowiada historię znanej i kochanej przez dzieci szwedzkiej pisarki. Nie jest to jednak opowieść jedynie o sukcesach, ale też wielu trudach codziennego życia.

Akcja filmu rozpoczyna się, gdy pochylona już pod ciężarem wieku Astrid Lindgren rozpakowuje kartki urodzinowe i czyta listy od dzieci. W rozmyśleniu powraca do czasów młodości.

Młoda Astrid Lindgren to dziewczyna niezwykle utalentowana. Jej dar pisarski docenia ojciec, który poleca ją swojemu znajomemu, będącemu redaktorem naczelnym lokalnej gazety. Astrid rozpoczyna staż w redakcji, a w wolnym czasie kreśli pierwsze szkice powieści dla dzieci.

Nawiązuje skandaliczny romans z o wiele starszym redaktorem naczelnym, w wyniku którego zachodzi w ciążę. Konserwatywne społeczeństwo, w którym żyje Astrid, wymusza na niej ucieczkę do Sztokholmu, gdzie pisarka pozostanie i stworzy swoje najważniejsze powieści.

Młodość Astrid – postać pisarki

Astrid Lindgren urodziła się w 1907 roku w bogatej rodzinie chłopskiej. Ukończyła z wyróżnieniem gimnazjum. Dzięki swojemu talentowi pisarskiemu stała się ulubioną szwedzką autorką książek dla dzieci. W jej dorobku znalazły się tytuły takie jak "Dzieci z Bullerbyn", "Pippi Pończoszanka" czy "Bracia Lwie Serce". Film "Młodość Astrid" dość wiernie oddaje najważniejsze wydarzenia z okresu młodości pisarki.

Miłość Astrid – ciekawostki

  • Światowa premiera filmu "Młodość Astrid" odbyła się podczas 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.
  • W Polsce film obejrzeć można było podczas Festiwalu Transatlantyk w Łodzi.
Młodość Astrid
Tytuł oryginalny

Unga Astrid

Gatunek

film biograficzny, dramat

Kraj produkcji

Dania, Szwecja

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

21.02.2018

Data polskiej premiery

05.09.2018

Czas trwania

123 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hzus2
d3hzus2
d3hzus2