Trwa ładowanie...
10-05-2006 18:10

Młodzieżowy Audiowizualny Festiwal Filmowy VISEHRAD 2006

Młodzieżowy Audiowizualny Festiwal Filmowy VISEHRAD 2006
d19tl3b
d19tl3b

Na przełomie sierpnia i września odbędzie się 15. polska edycja i 9. edycja międzynarodowa Młodzieżowego Audiowizualnego Festiwalu Filmowego - „VISEHRAD 2006”. Festiwal organizowany będzie pod patronatem medialnym Wirtualnej Polski.

Festiwal filmowy „VISEHRAD 2006” jest przedsięwzięciem mającym na celu propagowanie sztuki filmowej wśród dzieci i młodzieży. Obok funkcji rozrywki na najwyższym poziomie, Festiwal oferuje także edukację oraz integrację środowisk o zasięgu międzynarodowym. W tym roku szczególną rolę w konkursie odegra rejon wyszehradzki.

Co ciekawe, większość pokazywanych na festiwalu filmów nie będzie wyświetlana w polskich kinach. Kopie filmowe zostaną sprowadzone tylko specjalnie na Festiwal.

W tym roku kinem festiwalowym będzie kino Luna, znajdujące się w centrum Warszawy. Projekcie odbędą się również w Sali kinowej domu kultury Świt na Targówku, w sali kinowej Domu Sztuki Jary na Ursynowie.

Wszystkie filmy będą przeznaczone dla widzów w następujących kategoriach wiekowych: 5-11 lat; 12-16 lat; od 18 lat. Bilety będą dostępne w promocyjnej cenie 10 zł.

W trakcie trwania 9 MAFF VISEHRAD 2006 planowany jest pokaz filmów konkursowych w następujących kategoriach:

  • Animacje krótkie,
  • Animacje długie,
  • Dokumenty,
  • Filmy długo i krótkometrażowe,
  • Filmy fabularne W ramach festiwalu zorganizowana zostanie Visehrad Panorama –zapraszamy widzów na dni kina wyszehradzkiego: Dzień Czeski, Dzień Słowacki, Dzień Polski, Dzień Węgierski. Wszystkie projekcje zorganizowane we współpracy i pod honorowym patronatem ambasad i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
d19tl3b

Honorowym patronatem objął festiwal Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kazimierz Michał Ujazdowski. Sponsorem festiwalu jest Państwowy Instytut Sztuki Filmowej.

W zeszłorocznej edycji naszego festiwalu zorganizowanej pod hasłem „Baltic 2005” - zaprezentowaliśmy ponad 60 filmów z 14 krajów świata. W tym roku planujemy wyświetlić filmy z krajów Grupy Wyszehradzkiej, przedstawić kinematografię europejską a także światową – filmy m.in. z Indii, Indonezji, Egiptu, Kanady....

W tym roku do udziału w międzynarodowym jury dziecięcym Młodych Ambasadorów zaprosiliśmy dzieci i młodzież ze wszystkich placówek dyplomatycznych, instytutów kulturalnych, domów kultury i szkół, z którymi współpracujemy. Na festiwalu nie zabraknie gości - reżyserów, aktorów, twórców filmowych - nie tylko z krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Młodzieżowy Audiowizualny Festiwal Filmowy - „VISEHRAD 2006” odbędzie się w Warszawie w dniach 24 sierpnia-8 września.

d19tl3b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19tl3b