Trwa ładowanie...
dmk6nhu

Moja żyrafa

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film familijny "Moja żyrafa" to propozycja dla młodszych dzieci. Obraz ukazuje historię wielkiej przyjaźni między chłopcem i żyrafą.
dmk6nhu
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Nowe filmy kinowe

Moja żyrafa – zarys fabuły

Film "Moja żyrafa" dedykowany jest najmłodszej części widowni. To sympatyczna opowieść, w której umieszczono nieco nietypową parę bohaterów. Kilkuletni chłopczyk Rafał urodził się bowiem tego samego dnia co żyrafa Raf. Jako że dziadek Rafała pracuje w lokalnym zoo, chłopiec ma okazję bywać tam bardzo często i spędzać z Rafem wolny czas.

Sielanka kończy się, gdy Rafał rozpoczyna naukę w szkole. Początkowo planuje przemycić żyrafę na lekcje, ale po nieudanej próbie musi się poddać. Ma coraz mniej czasu na wizyty w zoo i zaprzyjaźnia się z pewnym chłopcem ze szkoły, co budzi w żyrafie podejrzenia, że Rafał o nim zapomniał. Przyjaźń wystawiona zostaje na próbę.

Moja żyrafa – ciekawostki

  • Fabuła filmu "Moja żyrafa" oparta jest na piosence dla dzieci autorstwa popularnej holenderskiej pisarki literatury dziecięcej, Annie M.G. Schmidt pod tytułem "Dikkertje Dap". Twórczość autorki została doceniona między innymi poprzez wręczenie w 1988 roku nagrody Hansa Christiana Andersena. Annie M.G. Schmidt odebrała ją z rąk samej Astrid Lindgren.
  • W filmie "Moja żyrafa" pojawia się jamnik Takkie, który jest autonomicznym bohaterem stworzonym przez Annie M.G. Schmidt.
  • Polskim dystrybutorem filmu "Moja żyrafa" jest Vivarto, dzięki któremu na polskim rynku pojawiają się zachodnioeuropejskie produkcje dedykowane dzieciom i młodzieży, między innymi "Traktorek Florek" czy "Kacper i Emma".
Moja żyrafa
Tytuł oryginalny

Dikkertje Dap

Gatunek

film familijny

Kraj produkcji

Belgia, Holandia, Niemcy

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

27.07.2018

Data polskiej premiery

27.07.2018

Czas trwania

74 min.

dmk6nhu

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmk6nhu
dmk6nhu
dmk6nhu