Trwa ładowanie...
d1zbvab

Monster High: Ucieczka ze Skalnej Czaszki

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film animowany "Monster High: Ucieczka ze Skalnej Czaszki" to jeden z kilkunastu pełnometrażowych produkcji z serii Monster High. W tej części straszyciółki zejdą pod powierzchnię wody do pięknego świata morskich głębin.
d1zbvab
Share
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Monster High

Monster High: Ucieczka ze Skalnej Czaszki – zarys fabuły

Główną bohaterką filmu "Monster High: Ucieczka ze Skalnej Czaszki" jest Lagoona Blue. W czasie wiosennej przerwy organizuje ona wycieczkę dla swoich straszyciółek w dalekie głębiny morskie, będące jej rodzinną krainą. Uczennice Straszyceum wsiadają na pokład łodzi podwodnej, skąd mogą podziwiać niesamowitą rafę koralową. Zdaje się, że błogiego wypoczynku nic nie może zmącić.

A jednak akcja filmu "Monster High: Ucieczka ze Skalnej Czaszki" przyspiesza, gdy łódź atakuje potworny Kraken. Starszyciółki trafiają wraz z wrakiem na tajemniczą wyspę, gdzie spotykają jej dziwnych mieszkańców: Barnabę Farnuma, Kiplinga i Tiki. Nieznajomi początkowo wydają się sympatyczni i pomocni, jednak wkrótce okaże się, jakie są ich prawdziwe zamiary. Otóż wyspę zamieszkuje także straszny potwór Andy, dla którego ofiara ma być niczego nieświadoma Frankie.

Monster High: Ucieczka ze Skalnej Czaszki – ciekawostki

  • Film "Monster High: Ucieczka ze Skalnej Czaszki" to drugi już musical z serii pełnometrażowych produkcji Monster High.
  • W filmie pojawia się wiele nawiązań do popkultury. Chodzi między innymi o scenę, w której potwór Andy porywa Frankie i wspina się na szczyt wieży budynku Monster High. Jest ona odniesieniem do sławnej sceny z filmu "King Kong". Poza tym sam motyw przemiany Andy'iego z postaci normalnego potwora w bestię, zaczerpnięty został z popularnej baśni "Piękna i bestia". Ostatni przykład to nawiązanie do obrazu "American Gothic" autorstwa Granta Wooda. Parodię dzieła widać podczas sceny, w której Gil i Lagoona robią sobie zdjęcie na jego tle.

Zobacz także inne najlepsze filmy Monster High.

Monster High: Ucieczka ze Skalnej Czaszki
Tytuł oryginalny

Monster High: Escape from Skull Shores

Gatunek

animacja, musical

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

17.02.2012

Czas trwania

44 min.

Obsada
d1zbvab

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zbvab
d1zbvab
d1zbvab