Trwa ładowanie...
d29reeo

Monster High: Upiorki rządzą

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
W kolejnym filmie z serii Monster High tematem przewodnim będzie Halloween. "Monster High: Upiorki rządzą" pokaże, jak zdeterminowane są wszystkim dobrze znane straszyciółki.
d29reeo
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Monster High

Monster High: Upiorki rządzą – zarys fabuły

W Straszyceum zbliża się wielkie upiorne święto Halloween. Dlatego bohaterki filmu "Monster High: Upiorki rządzą" planują niezapomnianą imprezę. Barierą jest jednak brak zgody ze strony dyrekcji szkoły, która zabrania celebrowania Halloween, a zaleca unikanie konfliktów, a nawet pozostanie tego wieczoru w domu.

Straszyciółki odkrywają jednak, że dawniej upiory spędzały to święto z Normalsami na wspólnych zabawach. Gdy ich plany wychodzą na jaw, uczennice Monster High chcą się oczyścić z zarzutów. Nie zamierzają jednak się poddać – cofają się w czasie do dawnych tradycji, aby przywrócić świetność Halloween i pokazać, że bycie upiorem to fantastyczna sprawa. W międzyczasie przeżyją szereg niespodziewanych przygód, które zapamiętają na długi czas.

Monster High: Upiorki rządzą – ciekawostki

  • Podobnie jak w innych filmach z serii Monster High, również w filmie "Monster High: Upiorki rządzą" pojawia się kilka nawiązań do kultury świata rzeczywistego. Przykładem może być postać ducha, który występuje w filmie ostrzegającym przed Halloween, wzorowana na obrazie "Krzyk" Edvarda Muncha.
  • Zauważyć można też nawiązania do popkultury. Tak jest w przypadku portalu społecznościowego Critter, którego pierwowzorem jest Twitter czy wypowiedzianego przez Lillith zdania 'Wiem, co robiłeś w Halloween', parafrazy oryginalnego tytułu powieści i filmu "I know what you did last summer" (w wersji polskiej "Koszmar minionego lata"). Poza tym lśniąca skóra Thada to kalka z pamiętnego ujęcia z jednego z filmów sagi "Zmierzch". Z kolei końcówka filmu zawiera scenę taneczną, w której choreografia łudząco przypominała tę z teledysku "Thriller" Michela Jacksona (fabuła klipu nawiązuje do zombie).
  • W filmie "Monster High: Upiorki rządzą" zobaczyć można wszystkie stroje, które znalazły się w serii 'Ghouls Rule'.
  • Na wydaniu DVD filmu* "Monster High: Upiorki rządzą" po polsku* znalazły się trzy odcinki MH: "Tylko dla mężczyzn", "Kwiaty dla Wolnego Moe" i "Przepis na szóstkę".

Zobacz także inne najlepsze filmy Monster High.

Monster High: Upiorki rządzą
Tytuł oryginalny

Monster High: Ghouls Rule

Gatunek

animacja

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

09.07.2012

Czas trwania

70 min.

d29reeo

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29reeo
d29reeo
d29reeo