Trwa ładowanie...
d1xyl3h

Mr. Gaga

Najnowsze informacje
3.8
(12 głosów)
Oceń:
d1xyl3h
5
1
Share
Zdjęcie Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

„Mr. Gaga” to najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu „Piny” (Variety), a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach. To film pozwalający zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami.

„Mr. Gaga” opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swoje ograniczenia. Ohad Naharin

Mr. Gaga
Tytuł oryginalny

Mr. Gaga

Gatunek

dokumentalny

Kraj produkcji

Izrael, Szwecja, Niemcy, Holandia

Rok produkcji

2015

Data polskiej premiery

10.03.2017

Czas trwania

103 min.

d1xyl3h

Podziel się opinią

5
1
Share
d1xyl3h
d1xyl3h
d1xyl3h
d1xyl3h