Trwa ładowanie...
d3egkga

''Mroczna wieża'' jednak powstanie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Mroczna wieża'' jednak powstanie
(UIP)
d3egkga

Prace nad adaptacją "Mrocznej wieży" *Stephena Kinga nie zostały wstrzymane. Tak przynajmniej twierdzi reżyser Ron Howard.*

Realizacja wysokobudżetowego projektu już nie raz stanęła pod znakiem zapytania, przede wszystkim ze względów finansowych. Choć wielu fanów Stephena Kinga już straciło nadzieję, Ron Howard zapewnia, że film "Mroczna wieża" powstanie.

- Nadal pracujemy nad "Mroczną wieżą", nie zrezygnowaliśmy z tego projektu - oznajmił reżyser. - Po prostu obiecaliśmy sobie, że nie będziemy opowiadać mediom o postępach prac ani o planowanych terminach. Wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak wielkim zainteresowaniem będzie cieszyć się to przedsięwzięcie. Teraz wolimy milczeć. Ta ekranizacja jest fascynująca i ekscytująca, ale i pełna pułapek, jak przyznał sam Stephen King. Od strony fabularnej nie jest to prosta historia o superbohaterze. To mroczny horror. Ten klimat do nas przemawia, podobnie jak złożoność postaci. Mamy nadzieję, że uda nam się to wiernie przenieść na ekran.

Przypomnijmy, że projekt oparty jest na książkowej serii pisanej przez mistrza grozy w latach 1970-2004. Przedstawia ona losy Rolanda Deschaina - ostatniego żyjącego członka bractwa rycerskiego znanego jako "rewolwerowcy". Przemierza on postapokaliptyczne pustkowia w poszukiwaniu tytułowej mrocznej wieży.

d3egkga

Podziel się opinią

Share
d3egkga
d3egkga