Trwa ładowanie...
08-07-2016 11:36

Muzyczno-filmowe Lato na Dziedzińcu

Muzyczno-filmowe Lato na DziedzińcuŹródło: getty
d48cdvh
d48cdvh

Filmy muzyczne to gatunek wyjątkowy, który od wielu dekad porywa widzów na całym świecie świetną muzyką, wspaniały kreacjami i wielkimi emocjami. 17 lipca rozpocznie się w Warszawie pod patronatem Kina KC oraz Solopanu ''Muzyczno-filmowe Lato na Dziedzińcu''. Zostaną zaprezentowane zarówno biografie słynnych muzyków, filmy taneczne jaki i kultowe filmy muzyczne znakomitych reżyserów.

W programie 8 filmowych hitów: "Buena Vista Social Club", "Tango", "Idol", "Leonard Cohen I'm Your Man", "Berlin Calling", “Piano Blues”, “Rize”, i “Wieczna Miłość”. Początek projekcji w każdą niedzielę zawsze o 21:30.

Muzyczno – filmowe lato na dziedzińcu rozpocznie przejmujący dokument Wima Wendersa „Buena Vista Social Club” poświęcony grupie wiekowych muzyków kubańskich, którzy przed wieloma laty grywali koncerty w hawańskim klubie. Momentem kulminacyjnym filmu jest fantastyczny koncert weteranów w nowojorskim Carnegie Hall. Jako drugi zostanie zaprezentowany najsłynniejszy film Carlosa Saury „Tango”, w którym reżyser oddaje hołd tangu – tańcu gestów i namiętności. W programie znalazły się również filmy: kultowy „Idol”, w reż. Todda Haynsa z młodym Ewanem McGregor w roli głównej, dokument Liana Lunsona: “Leonard Cohen: I’m Your man”, który jest szczerym i intymnym portretem wyjątkowego artysty. Klubowe nocne życie w Berlinie pokażemy w niezwykle rytmicznym filmie Hannesa Stöhra - Berlin Calling. Widzów oszołomimy wizualnie filmem „Rize” Davida La Chapelle, melomanom zaś proponujemy dokument Clinta Eastwooda „Piano Blues” z wywiadami, jakich reżyserowi udzielili: Ray Charles, Dave Brubeck, dr John i Marcia Ball.

Obrazem zamykającym „Muzyczno - filmowe lato na dziedzińcu” będzie biograficzna opowieść o życiu Ludwiga van Beethovena „Wieczna miłość” , w reż. Bernarda Rose.

Pokazy filmów organizowane w ramach przeglądu „Muzyczno – filmowe lato na dziedzińcu” odbywać się będą w każdą niedzielę od 17 lipca do 04 września, na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego (ul. Nowy Świat 6/12), w gmachu którego mieści się Kino KC. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny. W przypadku niepogody, projekcje zostaną przeniesione do sali Kina KC.

d48cdvh

* Kalendarz projekcji:*
17.07 – „Buena Vista Social Club”, reż. Wim Wenders
24.07 –„Tango”, reż. Carlos Saura
31.07 – „Idol”, reż. Todd Haynes
07.08 – “Leonard Cohen: I’m Your man”, reż. Lian Lunson
14.08 – „Berlin Calling”, reż. Hannes Stöhr
21.08 – „Piano Blues”, reż. Clint Eastwood
28.08 –„Rize”, David La Chapelle
04.09 – „Wieczna miłość”, reż. Bernard Rose

d48cdvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48cdvh