Trwa ładowanie...
d3y2f9d

Na Północ od Kalabrii

Najnowsze informacje
2.8
(18 głosów)
Oceń:
d3y2f9d

„Na północ od Kalabrii” to „dokument bajkowy” o wymarzonym miejscu do życia, gdzie czas płynie powoli, ludzie dobrze się znają, akceptują swoje niedoskonałości, spotykają się, żeby porozmawiać i po prostu być razem. Sauterowi i jego ekipie udało się do filmu zaangażować całe miasteczko. Wystarczyło tylko dać mieszkańcom parę lekcji kuchni śródziemnomorskiej i sztuki carpe diem, by polska prowincja zaczęła przypominać malowniczą Kalabrię, a film – włoską komedię.

„Na północ od Kalabrii” zyskał już duże uznanie za granicą. Międzynarodową premierę miał podczas tegorocznej edycji prestiżowego festiwalu DOK Leipzig, gdzie został uhonorowany Nagrodą Trade Union ver.di oraz Nagrodą Jury Ekumenicznego; na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Flahertiana” w Permie otrzymał Specjalne Wyróżnienie Jury. Film został wybrany do insertu do międzynarodowego magazynu o dokumencie – DOX MAGAZINE.

Film został również dobrze przyjęty w Polsce – obraz został uhonorowany Nagrodą dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego podczas tegorocznej edycji Letniego Festiwalu Filmowego w Zamościu oraz otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Studenckiego Dokumentu na festiwalu Multimedia Happy End w Rzeszowie.

Znany dotąd tylko festiwalowej publiczności film Marcina Sautera trafia do kinowej dystrybucji. Od 19 listopada film pojawi się w kinach w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, a później w całej Polsce. Dystrybutorem jest debiutująca w tym zakresie Szkoła Andrzeja Wajdy.

Na Północ od Kalabrii
Tytuł oryginalny

Na Północ od Kalabrii

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2009

Data światowej premiery

19.11.2010

Czas trwania

75 min.

Obsada

Podziel się opinią

d3y2f9d

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y2f9d
d3y2f9d
d3y2f9d