Trwa ładowanie...
d3tqf9i
Aktualności

Na zabójczego Tarantino lub romantyczną Meg Ryan

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na zabójczego Tarantino lub romantyczną Meg Ryan
d3tqf9i

„Grindhouse vol. 1. Death Proof” – nowy film w reżyserii Quentina Tarantino, i komedia romantyczna „W świecie kobiet” z Meg Ryan w roli głównej znajdą się wśród filmów, które trafią w piątek na ekrany polskich kin.

„Grindhouse vol. 1. Death Proof” jest opowieścią o sadystycznym mordercy (w jego roli Kurt Russell), który podróżuje samochodem i zabija młode, seksowne kobiety.

„Tarantino w przewrotny i inteligentny sposób zaskakuje widza na każdym kroku. Jego znakiem rozpoznawczym są błyskotliwe dialogi” – poinformował dystrybutor, Kino Świat.

d3tqf9i

Reżyser „świetnie rozumie kobiety, dzięki czemu wszystkie bohaterki są pełnokrwistymi postaciami – film można uznać za kwintesencję kobiecości, a zarazem całej twórczości Tarantino” – ocenia dystrybutor.

Bohaterem „W świecie kobiet” (USA, reż. Jon Kasdan) jest młody Carter (Adam Brody) z Los Angeles. Chłopak zostaje porzucony przez ukochaną dziewczynę i, aby leczyć złamane serce, wyjeżdża do małego miasteczka w stanie Michigan.

Musi też zaopiekować się swoją chorą babcią, która mieszka w tym miasteczku. Poznaje tam trzy kobiety – siostry Lucy i Paige oraz ich matkę, Sarah (Meg Ryan). Dzięki Sarah Carter znajdzie wreszcie wymarzoną miłość.

W piątek do polskich kin trafią również dwie komedie: „Miłość i inne nieszczęścia” (Francja/USA/Wlk.Brytania, reż. Alek Keshishian) i „Ostrza chwały” (USA, reż. Josh Gordon i Will Speck).

d3tqf9i

Główną rolę w filmie „Miłość i inne nieszczęścia” zagrała Brittany Murphy. Wcieliła się w Jacks, Amerykankę, która robi karierę w brytyjskim wydaniu magazynu „Vogue” i, dbając o życie uczuciowe przyjaciół, stara się wyswatać wszystkich wokół.

„Ostrza chwały” to opowieść o dwóch mężczyznach (w ich rolach Will Ferrell i Jon Heder), którzy uprawiają łyżwiarstwo figurowe i chcą wystąpić na ważnych zawodach jako męska para łyżwiarska.

„Aktorzy musieli nauczyć się tańca na lodzie solo i w parach. Sporym wyzwaniem było przygotowanie choreografii układu, w którym mężczyzna o wzroście 183 cm (Ferrell) podnosi partnera – 181 cm (Heder) i niesie go, jadąc po tafli lodowej” – poinformował dystrybutor komedii.

d3tqf9i

Podziel się opinią

Share

d3tqf9i

d3tqf9i