Trwa ładowanie...
d10jmvx

Nadzy wśród wilków (2015)

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d10jmvx
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Nadzy wśród wilków" to fabularna adaptacja książki Bruno Apitza o tym samym tytule, w której pojawiają się wątki autobiograficzne. Za reżyserię dramatu wojennego odpowiada Philipp Kadelbach, zaś w rolach głównych wystąpili Florian Stetter, Peter Schneider, Sylvester Groth, Sabim Tambrea, Robert Galinowski, Robert Mika oraz Rafael Stachowiak.

Nadzy wśród wilków – opis fabuły

Dramat wojenny "Nadzy wśród wilków" rozgrywa się w czasie II wojny światowej. Jeden z więźniów obozu zagłady w Buchenwaldzie Hans Pipping odnajduje w przywiezionej przez Żyda walizce chłopca. Mężczyzna nie chce wydać dziecka Niemcom, ponieważ prawdopodobnie zostałoby rozstrzelane. Hans wraz z innymi więźniami, z którymi przygotowuje zbrojne powstanie, postanawia ukrywać chłopca.

Nadciągający front Amerykanów sprawia, że Niemcy zaczynają stosować wobec więźniów coraz cięższe tortury. Domyślają się również, że niektórzy z osadzonych próbują się przeciwstawić. Atmosfera w więzieniu robi się coraz bardziej napięta, jednak więźniowie nie zamierzają się poddać naciskom Niemców. Jak zakończy się ta sytuacja? Kiedy wkroczą Amerykanie?

Dramat "Nadzy wśród wilków" to kolejna adaptacja prozy Bruno Apitza. Pierwsza pojawiła się w kinach w 1963 roku.

Nadzy wśród wilków – ciekawostki

  • Reżyserem filmu "Nadzy wśród wilków" jest Philipp Kadelbach, który stanął za produkcją kilku miniserialu. Wśród najpopularniejszych tytułów można wymienić: "Nasze matki, nasi ojcowie", "Pątniczka", "Riviera" czy "SS-GB";
  • Film "Nadzy wśród wilków" otrzymał nagrody na takich festiwalach jak: Atlanta Jewish Film Festival, Bavarian TV Awards, German Television Academy Awards czy German Television Awards, Seoul International Drama Awards;
  • "Nadzy wśród wilków" na DVD w Wielkiej Brytanii ukazał się pod tytułem "The camp".
Nadzy wśród wilków (2015)
Tytuł oryginalny

Nackt unter Wölfen

Gatunek

Dramat, Wojenny

Kraj produkcji

Niemcy

Data światowej premiery

19.03.2015

Data polskiej premiery

27.04.2015

Czas trwania

105 min.

Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10jmvx
d10jmvx
d10jmvx