ycipk-3mpur3
ycipk-3mpur3

Nadzy wśród wilków (2015) - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Nadzy wśród wilków" to dramat wojenny z 2015 roku Youtube.com - stopklatki
Podziel się

"Nadzy wśród wilków" to fabularna adaptacja książki Bruno Apitza o tym samym tytule, w której pojawiają się wątki autobiograficzne. Za reżyserię dramatu wojennego odpowiada Philipp Kadelbach, zaś w rolach głównych wystąpili Florian Stetter, Peter Schneider, Sylvester Groth, Sabim Tambrea, Robert Galinowski, Robert Mika oraz Rafael Stachowiak.

Nadzy wśród wilków – opis fabuły

Dramat wojenny "Nadzy wśród wilków" rozgrywa się w czasie II wojny światowej. Jeden z więźniów obozu zagłady w Buchenwaldzie Hans Pipping odnajduje w przywiezionej przez Żyda walizce chłopca. Mężczyzna nie chce wydać dziecka Niemcom, ponieważ prawdopodobnie zostałoby rozstrzelane. Hans wraz z innymi więźniami, z którymi przygotowuje zbrojne powstanie, postanawia ukrywać chłopca.

Nadciągający front Amerykanów sprawia, że Niemcy zaczynają stosować wobec więźniów coraz cięższe tortury. Domyślają się również, że niektórzy z osadzonych próbują się przeciwstawić. Atmosfera w więzieniu robi się coraz bardziej napięta, jednak więźniowie nie zamierzają się poddać naciskom Niemców. Jak zakończy się ta sytuacja? Kiedy wkroczą Amerykanie?

ycipk-3mpur3

Dramat "Nadzy wśród wilków" to kolejna adaptacja prozy Bruno Apitza. Pierwsza pojawiła się w kinach w 1963 roku.

Nadzy wśród wilków – ciekawostki

  • Reżyserem filmu "Nadzy wśród wilków" jest Philipp Kadelbach, który stanął za produkcją kilku miniserialu. Wśród najpopularniejszych tytułów można wymienić: "Nasze matki, nasi ojcowie", "Pątniczka", "Riviera" czy "SS-GB";
  • Film "Nadzy wśród wilków" otrzymał nagrody na takich festiwalach jak: Atlanta Jewish Film Festival, Bavarian TV Awards, German Television Academy Awards czy German Television Awards, Seoul International Drama Awards;
  • "Nadzy wśród wilków" na DVD w Wielkiej Brytanii ukazał się pod tytułem "The camp".

Zobacz też: Najlepsze filmy o Holokauście

Tytuł oryginalny

Nackt unter Wölfen

Gatunek

Dramat, Wojenny

Kraj produkcji

Niemcy

Data światowej premiery

19.03.2015

Data polskiej premiery

27.04.2015

Czas trwania

105 min.

Operator
Obsada
ycipk-3mpur3
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-3mpur3
ycipk-3mpur3