Trwa ładowanie...
11-09-2009 16:44

Nagroda dla "Idealnego faceta dla mojej dziewczyny"

Nagroda dla "Idealnego faceta dla mojej dziewczyny"Źródło: VAN WORDEN Sp. z o.o
d1ha46s
d1ha46s

"Idealny facet dla mojej dziewczyny" Saramonowicza i Koneckiego otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Filmu Europejskiego na zakończonym 11 września w czeskim Mlada Boleslav 7. Festiwalu Europejskich Filmów Komediowych. Produkcja Saramonowicza i Koneckiego pokonała m.in. nominowany do Oscara film Mike'a Leigh "Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia".

"Idealny facet dla mojej dziewczyny" opowiada o tym, jak wielką siłę ma miłość od pierwszego wejrzenia. Kiedy Kostek (Marcin Dorociński)
spotyka Lunę (Magdalena Boczarska), nie ma wątpliwości, że ta piękna blondynka o tajemniczym spojrzeniu jest jego „drugą połówką pomarańczy”.

Lunę i Kostka dzieli jednak tak wiele, że wydaje się, iż nie ma żadnych szans, by mogli być razem. Ona jest instruktorką brutalnej sztuki walki krav-maga, on - kompozytorem muzyki sakralnej. Ją fascynuje ruch feministyczny, on pochodzi z katolickiej rodziny. Na szczęście los splącze ich historie w tak zwariowany sposób, że niemożliwe stanie się możliwe...

"Idealny facet dla mojej dziewczyny" to nie tylko historia "trudnej" miłości. To także inteligentnie skomponowana opowieść, która ostrzem swej dobrodusznej satyry szturcha wiele drażliwych tematów, pośród których znajdują się m.in.: Radio Maryja, homoseksualizm, feminizm, polskie środowisko filmowe, media, polityka...

d1ha46s

- Do tej pory widzowie utwierdzali nas w przekonaniu, że nasze filmy reprezentują polskie poczucie humoru. Nagroda dla "Idealnego faceta dla mojej dziewczyny" przyznana na Festiwalu Europejskich Filmów Komediowych jest niepodważalnym dowodem na to, że filmy wychodzące z naszych rąk oferują rozrywkę nie tylko na polskim, ale na europejskim poziomie - mówi Andrzej Saramonowicz, scenarzysta i producent "Idealnego faceta dla mojej dziewczyny".

  1. Festiwal Europejskich Filmów Komediowych (Festival of European Film Smiles) odbywał się w dniach 5-11 września 2009 w Mladá Boleslav, Czechy.
d1ha46s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ha46s