Trwa ładowanie...
24-11-2006 17:00

'Nasiona' nagrodzone w Barcelonie

'Nasiona' nagrodzone w Barcelonie
d2ly4xn
d2ly4xn

"Nasiona" Wojciecha Kasperskiego otrzymały Wyróżnienie Specjalne Jury w kategorii filmu dokumentalnego na odbywającym się w drugiej dekadzie listopada 13. Alternatywnym Festiwalu Kina Niezależnego w Barcelonie.

Po sukcesach w Polsce, Rosji, USA i Niemczech nadszedł czas na Hiszpanię - "Nasiona" Wojciecha Kasperskiego otrzymały Wyróżnienie Specjalne Jury w kategorii filmu dokumentalnego na odbywającym się w drugiej dekadzie listopada 13. Alternatywnym Festiwalu Kina Niezależnego w Barcelonie. Mniej więcej w tym samym czasie film został wyróżniony Nagrodą Specjalną Jury na XVI Festiwalu Mediów "Człowiek w Zagrożeniu" w Łodzi oraz był dwukrotnie prezentowany w USA: podczas 18. Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago i na pokazie specjalnym w Uniwersytecie Michigan.

Film powstał w ramach pierwszej edycji projektu "Rosja-Polska. Nowe spojrzenie", realizowanego przez Eureka Media i Instytut Adama Mickiewicza przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz polskich i rosyjskich szkół filmowych i TVP S.A. W dniach 20-22 listopada odbyły się (dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) pokazy kinowe wszystkich filmów wyprodukowanych w ramach pierwszej edycji projektu w Tarnowie, Rzeszowie i Katowicach. Pokazy zgromadziły około 500 widzów, którzy mogli wziąć udział w dyskusjach z reżyserkami: Barbarą Białowąs, Karoliną Bielawską i Iriną Wołkową, a także Krzysztofem Kopczyńskim - współtwórcą projektu i producentem filmów oraz Agnieszką Janowską - koordynatorem drugiej edycji projektu.

18 listopada Krzysztof Kopczyński i Maciej Cuske dyskutowali z widzami po projekcji filmu "Elektryczka" w Chicago, a 28 i 29 listopada będą gośćmi specjalnego pokazu filmów pierwszej edycji w Bratysławie. Od 22 do 26 listopada filmy biorą udział w 10. Międzynarodowym Festiwalu "Off Cinema" w Poznaniu. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie reprezentował projekt na Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Guangzhou w Chinach (4-9 grudnia), gdzie w konkursie są "Nasiona", "Elektryczka" i 7xMoskwa".

d2ly4xn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ly4xn