Trwa ładowanie...
d8fjeww
Aktualności

'Nasiona' w konkursie Prix Europa 2006 w Berlinie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
'Nasiona' w konkursie Prix Europa 2006 w Berlinie
d8fjeww

Współprodukowany przez Telewizję Polską film dokumentalny Wojciecha Kasperskiego „Nasiona” został zakwalifikowany do konkursu Prix Europa 2006 w Berlinie – poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej. Konkurs promuje europejskie produkcje i nowe talenty.

Najbliższa, 20. edycja tego konkursu, zgromadzi 148 filmów zgłoszonych przez telewizję i producentów niezależnych, z czego 38 w kategorii filmu dokumentalnego. Prix Europa odbędzie się w dniach 14–21 października.

"Nasiona” Kasperskiego zostały wyprodukowane w ramach projektu „Rosja-Polska. Nowe spojrzenie” realizowanego m.in. przez Instytut Adama Mickiewicza i przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

d8fjeww

Film pokazuje historię wielodzietnego małżeństwa całkowicie odrzuconego przez społeczność. Rodzina żyje na skraju nędzy. Kiedyś doszło tu do ogromnej tragedii, teraz wszyscy – rodzice i ich dzieci – płacą za czyjś grzech.

Film Kasperskiego ma już na swoim koncie nagrody – został doceniony na festiwalu AFI/Discovery Silverdocs w USA, na festiwalu Flahertiana w Permie oraz na 46. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Prix Europa to nie jedyny konkurs, w którym startuje film Wojciecha Kasperskiego – studenta Wydziału Reżyserii łódzkiej filmówki.

„Nasiona” będą walczyć również w konkursie głównym 49. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Animowanych w Lipsku (30 października – 5 listopada). Impreza jest jedną z najbardziej prestiżowych na świecie.

d8fjeww

Podziel się opinią

Share
d8fjeww
d8fjeww