Nie żyje Anita Pallenberg, ikona stylu, aktorka i modelka

Zmarła Anita Pallenberg, włoska aktorka i modelka. Było o niej głośno za sprawą związków z dwoma muzykami zespołu The Rolling Stones. Miała 73 lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje Anita Pallenberg, ikona stylu, aktorka i modelka
(Getty Images)

Urodziła się we Włoszech w 1944 roku. Była wyrzucona ze szkoły w wieku szesnastu lat, wcześnie rozpoczęła karierę jako modelka. Pierwsze zarobione pieniądze miała wydać na kurtkę z wężowej skóry, którą często pożyczali na koncertach członkowie zespołu The Rolling Stones.

To właśnie dzięki muzykom The Rolling Stones o Anicie Pallenberg usłyszał cały świat. Była dziewczyną założyciela zespołu Briana Jonesa w latach 1965–1967. Później związała się z Keithem Richardsem, z którym była w latach 1967–1979. Miała z nim trójkę dzieci: Marlona, Angelę i Tarę, która umarła 10 tygodni po urodzeniu.

Nazywaną ją ikoną stylu, była jedną z najoryginalniej ubranych kobiet w latach 70. Wyrazistymi elementami jej stylu były długie tuniki, które nosiła z kozakami i sukienki mini z paskiem.

Zagrała w kilku filmach, zazwyczaj obsadzano ją w rolach drugoplanowych. Dała się poznać m.in. w "Barbarelli" Rogera Vadima.

Pallenberg chorowała na wirusowe zapalenie wątroby typu C i zmagała się z uzależnieniami. W 2014 roku powiedziała, że nie brała narkotyków od 14 lat. Chodziła na spotkania AA.

Informację o śmierci Pallenberg podała jej bliska przyjaciółka Stella Schnabel. Nie znamy jeszcze przyczyny śmierci.

Getty Images
Podziel się
Getty Images
Podziel się
Getty Images
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.