Trwa ładowanie...
d348fb2
agata kulesza
09-03-2016 16:20

''Niewinne'': Agata Kulesza na uroczystej premierze [WIDEO]

Share
d348fb2

Doskonale przyjęte podczas festiwalu w Sundance „Niewinne” w reżyserii nominowanej do Oscara Anne Fontaine doczekały się uroczystej premiery w warszawskiej Kinotece. W trakcie uroczystości mieliśmy okazję porozmawiać z grającą w filmie Agatą Kuleszą. Coraz bardziej znana na świecie aktorka opowiedziała nam o spotkaniu z francuską reżyserką oraz plakacie „Niewinnych”, które ją peszy.

8 marca w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu „Niewinne”, wyróżnionego przez Variety i Vogue Magazine, najnowszego dzieła Anne Fontaine. Jedna z najważniejszych współczesnych francuskich reżyserek i scenarzystek, autorka pamiętnych obrazów „Coco Chanel” i „Dziewczyny z Monaco”, pojawiła się na wydarzeniu osobiście.

Znakomitą polską obsadę reprezentowały: Agata Kulesza, Joanna Kulig, Anna Próchniak, Eliza Rycembel, Helena Sujecka, Marta Mazurek, Dorota Kuduk i Katarzyna Dąbrowska.

Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic… Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek). Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru.

Światowa premiera filmu odbyła się w ramach Sundance – największego festiwalu filmów niezależnych w USA – gdzie obraz został uznany przez magazyn Variety za jeden z najlepszych filmów tegorocznej edycji, a także znalazł się w rankingu 10 najważniejszych produkcji festiwalu według Vogue Magazine. Film zyskał przychylność zagranicznych krytyków za „hipnotyzującą rolę Agaty Buzek” (hollywoodreporter.com) i „fenomenalną kreację Agaty Kuleszy” (screendaily.com) oraz „doskonały scenariusz” (thefilmstage.com), „olśniewające piękno” i „malarskość kadrów, z których każdy mógłby być obrazem” (christianitytoday.com).

d348fb2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d348fb2
d348fb2