Trwa ładowanie...
niewygodna prawda

"Niewygodna prawda": cała prawda o globalnym ociepleniu Ziemi

Share
"Niewygodna prawda": cała prawda o globalnym ociepleniu Ziemi
d1hzqgo

Polska prapremiera filmu dokumentalnego Davisa Guggenheima Niewygodna prawda, poświęconego zgubnym skutkom globalnego ocieplenia odbędzie się we wtorek w Kielcach.

Premiera będzie jedną z atrakcji Międzynarodowych Targów Energetyki i towarzyszących im Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia.

Głównym tematem filmu jest zjawisko globalnego ocieplenia klimatu widziane przez pryzmat prezentacji byłego wiceprezydenta USA Ala Gore'a. Uważa on, że istnieje możliwość ocalenia naszej planety przed nadmierną koncentracją dwutlenku węgla w atmosferze i możemy jeszcze zapobiec katastrofie. Al Gore zwraca się do Amerykanów, aby przyłączyli się do wspólnych wysiłków w celu ratowania Ziemi.

d1hzqgo

Film zdobył wielkie uznanie krytyków i widzów w Stanach Zjednoczonych. Jego polska premiera zaplanowana jest na 16 lutego. "Kielecka prapremiera odbędzie się dwa dni wcześniej, dzięki uprzejmości ambasady USA w Warszawie" - powiedziała PAP w czwartek Edyta Ruszkowska z Targów Kielce, które organizują imprezy wystawiennicze spod znaku ENEX.

Opracowany w 1997 roku protokół z Kioto zobowiązuje 35 najbardziej uprzemysłowionych państw świata do redukcji - do 2012 roku - emisji gazów cieplarnianych o 5 proc. poniżej poziomu z 1990 r.; wycofały się z niego jednak przodujące w emisji tych gazów Stany Zjednoczone. Prowadzone są rozmowy w sprawie zastąpienia protokołu z Kioto bardziej restrykcyjnym dokumentem.

Unia Europejska chce w ramach Konwencji Klimatycznej radykalnego ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 30 proc. do 2020 r. oraz o 60-80 proc. do 2050 r.

Na targach ENEX zostanie zaprezentowana kompleksowa oferta rynkowa w zakresie nowych technik pozyskiwania, magazynowania i dystrybucji energii. Wystawom towarzyszyć będą liczne konferencje i seminaria poświęcone aktualnym problemom energetyki.

Niewygodna prawda w kinach już od 16 lutego pod patronatem medialnym Wirtualnej Polski.

d1hzqgo

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hzqgo
d1hzqgo